سالن‌های اجتماعات و نمایش دانشگاه آزاد سینما می‌شوند - پی ان یو نیوز - PnuNews - اخبار پیام نور
21 خرداد 1395
تفاهم نامه دانشگاه آزاد با وزارت فرهنگ و ارشاد

سالن‌های اجتماعات و نمایش دانشگاه آزاد سینما می‌شوند

مراسم انعقاد تفاهم‌نامه میان دانشگاه آزاد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز با حضور حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد و علی جنتی وزیر ارشاد برگزار شد


به گزارش سایت پی ان یو نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اظهار داشت: سابقه همکاری و آشنایی بنده با وزیر ارشاد به سال‌های آغازین جنگ باز می‌گردد و از آن زمان همیشه شاهد تلاش‌های خالصانه جنتی برای تحقق اهداف انقلاب اسلامی بوده‌ایم.

وی افزود: حضور جنتی در راس وزارت فرهنگ موجب نشاط اصحاب رسانه، فرهنگ، سینما و هنر شده و این موضوع ناشی از روحیه ایشان و سیاست‌های دولت تدبیر و امید است.

رئیس دانشگاه آزاد خاطر نشان کرد: رضایت جامعه فرهیختگان ایران نشان دهنده برداشت مثبت اذهان عمومی از عملکرد ایشان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

میرزاده با اشاره به تفاهم نامه‌ای که سال گذشته میان این دو نهاد منعقد شد، گفت: تفاهم نامه سال گذشته به صورت کلی و در همه حوزه‌های فرهنگی بود و معاون فرهنگی دانشگاه آزاد نیز با اهتمام جدی این تفاهم نامه را دنبال می‌کند.

وی با اشاره به اخذ تصمیم‌های حوزه فرهنگی در شورای راهبردی فرهنگی اجتماعی این دانشگاه گفت: با مصوبه این شورا اجرای طرح‌های ماندگار فرهنگی در دانشگاه آزاد با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد. خوشبختانه سرانه فرهنگی این دانشگاه بسیار افزایش یافته و اجرای برنامه‌های فرهنگی در واحدها نیز مرتبا مورد پایش قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه طرح های فرهنگی این دانشگاه طرح‌هایی عادی و بی اثر نیست، گفت: به عنوان مثال در طرح های فرهنگی مورد نظر، برنامه‌ای برای شناساندن بیشتر نخبگان علمی و فرهنگی تمامی مناطق به جامعه علمی و دانشجویی خود در نظر گرفته ایم که در همین راستا 2300 نفر از دانشمندان معاصر سراسر کشور شناسایی شده اند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات مهم ما در این طرح، پیگیری ایجاد شرکت های دانش بنیان فرهنگی در کشور است که این مسئله را می‌توان یک طرح کم سابقه یا بی سابقه دانست.

میرزاده با اشاره به اجرای 300 طرح فرهنگی در سراسر واحدهای این دانشگاه تاکید کرد: در مهر ماه و در هفته آفتاب نمایشگاه بزرگ محصولات فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد امروز بیش از 300 سالن اجتماعات دارد که عمده آنها قابلیت عرضه آثار هنری و سینمایی را داراست، افزود: در فاز اول تفاهم نامه 40 سالن با اولویت مناطق محروم و شهر های فاقد سینما شناسایی شده که می‌توان آن را به سیستم دیجیتال تجهیز کرد و فیلم های سینمایی را نمایش داد.

میرزاده خاطر نشان کرد: نباید فراموش کنیم که 40 درصد از دانشجویان کل کشور ،70 هزار هیات علمی تمام وقت و نیمه وقت و 37 هزار کارمند در دانشگاه آزاد اسلامی حضور دارند و این تعداد نشان دهنده پتانسیل خوب برای جذب مخاطب به سینما است.

وی با بیان اینکه در این طرح علاوه بر دانشجویان و اعضای هیات علمی، عموم مردم نیز می‌توانند از فیلم‌های اکران شده استفاده کنند، گفت: فضای فرهنگی ایجاد شده در دانشگاه آزاد به روی تمامی اهالی فرهنگی و اصحاب رسانه و علاقمندان به مشارکت در فعالیت‌های سینمایی بدون هیچ چشم داشت سودجویانه‌ای باز است.

میرزاده گفت: توسعه فرهنگی در تمامی جوامع بستری برای توسعه اقتصادی و اجتماعی به شمار می‌رود.

رئیس دانشگاه آزاد تاکید کرد: طرح مورد نظر قرار است اغلب در شهرهایی که سینما ندارند نمایش داده شود. در واقع اولویت با شهرهای بدون سینما است. به همین دلیل تقارنی با نمایش فیلم‌ها به صورت گسترده ندارد یا فیلم هایی به نمایش گذاشته خواهد که به صورت موازی در سینماها روی اکران نباشد.

* وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: با همکاری دانشگاه آزاد گام بلندی در توسعه فرهنگی کشور برمی‌داریم

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در ابتدای این مراسم گفت: این جلسه برای امضای تفاهم نامه‌ بین دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه فعالیت‌های سینمایی برگزار شده است.

وی افزود: البته ما سال گذشته تفاهم نامه‌ای را به طور کلی با این دانشگاه امضا کردیم که در زمینه مجموعه مسائل فرهنگی از جمله کتاب، قرآن، عترت و حوزه های تجسمی و نمایش بود. این تفاهم نامه در طول مدت یک سال گذشته در سایه همکاری طرفین به خوبی انجام شده است.

وی ادامه داد: تفاهم نامه امروز در حوزه فعالیت‌های سینمایی است و با توجه به تالارها، سینماها و سالن‌های اجتماعات در واحدهای مختلف دانشگاه های آزاد اسلامی در سراسر کشور، می توان آنها را به سیستم دیجیتال تجهیز و فیلم‌های سینمایی را در آن اکران کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: این همکاری بین دو نهاد دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایجاد شده تا بتوانیم فیلم‌های سینمایی مناسب را بعد از بررسی حقوقی، مالی و محتوایی فیلم‌ها توسط سازمان سینمایی در اختیار دانشگاه آزاد بگذاریم تا نمایش داده شود و دانشگاه نیز جلسات نقد و بررسی با حضور اساتید مختلف در حوزه‌های روانشناسی، جامعه شناسی و شاخه های مختلف هنری را برگزار کند.

طه هاشمی معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این مراسم پس از بیان جزئیاتی در خصوص نحوه اجرای این تفاهم نامه و ضمن تاکید بر پیگیری اجرای کامل این تفاهم نامه تا اجرایی شدن، به ارائه گزارشی از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی این دانشگاه پرداخت و گفت: برگزاری جشنواره تئاتر سراسری دانشجویی، فعال کردن کانون‌های فیلم در واحدها، برگزاری جشنواره فیلم کوتاه سنگر و برگزاری جشنواره اقوام در کرمان با مشارکت دانشجویان از جمله برنامه‌هایی است که این دانشگاه در سال جاری برگزار کرده است.

وی تاکید کرد: دانشگاه آزاد نگاه جدیدی به حوزه فرهنگی و اجتماعی داشته و صرفا از مناسبت محوری دوری می‌کند.

هاشمی گفت: برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فرهنگی و اجتماعی در شورایی متشکل از فرهیختگان جامعه بررسی و تدوین می شود.

بر اساس این تفاهمنامه، سازمان سینمایی ضمن تعریف حق رایت دانشگاهی، امکان اکران فیلم‌های سینمایی در دانشگاه را فراهم و بر اساس عرف موجود سینمایی معمول در کشور، بخشی از فروش گیشه را به تهیه کنندگان فیلم‌های سینمایی اختصاص می‌دهد.

همچنین تبلیغات فیلم‌های سینمایی در محیط دانشگاه به عهده دانشگاه بوده و هزینه آن به انضمام هزینه‌های سالن طبق عرف معمول به دانشگاه تعلق می‌گیرد. به موجب این تفاهم نامه امکانات پخش دیجیتال فیلم توسط وزارت ارشاد و سایر تجهیزات سالن توسط دانشگاه آزاد تامین می‌شود

 

قبل از ورود به دانشگاه پیام نور باید بدانید

ورودی جدید به دانشگاه پیام نور باید بدانند

دانلود لیست منابع و ارائه دروس پیام نور ترم بهمن 99 کلیک کنید

 

 

دانلود رایگان نمونه سوال با جواب پیام نور

 

 

برای ارسال نظر از فرم زیر استفاده کنید

پی ان یو نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
در صورتی که سوالی دارید باید از قسمت " پرسش و پاسخ " سایت استفاده کنید

قوانین ارسال نظر پرسش و پاسخ

 

 

 

 


نمونه سوالات پیام نور
سامانه پرسش و پاسخ اخبار پیام نور

 

این سایت هیچگونه وابستگی به دانشگاه پیام نور و مدیریت آن ندارد
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به PnuNews.com می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است .
طراحی سایت : پی ان یو نیوز
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است