تاریخ ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 98 دانشگاه پیام نور - پی ان یو نیوز - PnuNews - اخبار پیام نور
12 تیر 1398
ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 98 دانشگاه پیام نور

تاریخ ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 98 دانشگاه پیام نور

ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 98 دانشگاه پیام نور از هفته آینده به صورت اینترنتی از طریق سیستم گلستان پیام نور برای کلیه دانشجویان آغاز می شود.

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز براساس آنچه که دانشگاه پیام نور اعلام کرده است ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 98 این دانشگاه از روز یکشنبه 15 تیرماه آغاز و تا 23 تیرماه 98 ادامه خواهد داشت.


دانشجویان پیام نور برای ثبت نام و انتخاب واحد همانند نیمسال های گذشته باید با مراجعه به سیستم گلستان به آدرس reg.pnunews.com و از مسیر "ثبت نام –> عملیات ثبت نام –> ثبت نام اصلی" از زمان دقیق انتخاب واحد خود اطلاع و در زمان تعیین شده نسبت به انتخاب واحد اقدام کنند.

در ترم تابستان هر دانشجو می تواند حداکثر تا سقف 8 واحد انتخاب واحد کند
اخطار : اجباری به انتخاب واحد نیست و دانشجو می تواند انتخاب واحد نکند و یا اینکه 1 تا 8 واحد انتخاب کند

نکته بسیار مهم :

1- ترم تابستان فقط در برخی مراکز :
در تابستان 98 فقط برخی از مراکز در دانشگاه پیام نور ترم تابستان خواهند داشت و دانشجویان پیام نور در مراکزی که ترم تابستان در آنها برگزار نمی شود می توانند در مراکز مجری ترم تابستان پیام نور مهمان شوند

 

2- حذف و اضافه
ترم تابستان پیام نور حذف و اضافه ندارد و دانشجویان فقط در بازه زمانی اعلام شده برای انتخاب واحد می توانند واحدها و دروس خود را تغییر دهند

 


3- زمان تشکیل کلاس
کلیه دروس ارائه شده در ترم تابستان به صورت خودخوان و فاقد نمره میان ترم می باشند .:
تبصره
بجز درس تربیتی بدنی ، دروس معارف و درس زبان خارجه کلاس تشکیل می شود برای تربیت بدنی و ورزش کلاس های عملی و حضوری و برای دروس معارف و تربیت بدنی کلاس های الکترونیکی ارائه می شود و نمره میان ترم در اختیار استاد می باشد (ممکن است بدهد ممکن است ندهد ! )
 شهریه متغیر دروسی که  به دلیل خودخوان بودن در تابستان است نصف می باشد.
برای اطلاع از نحوه تشکیل کلاس های درس تربیت بدنی باید از مرکز خود سوال کنید در هر دانشگاه و مرکز پیام نور این موضوع ممکن است متفاوت باشد

 

4- مهمان ترم تابستان
همچنین لازم به ذکر است زمان ارائه درخواست مهمان شدن دانشجویان و تایید توسط مراکز مبدا و مقصد پیام نور از 11 تیر تا 17 تیر 98 می باشد.
مهلت ارائه درخواست مهمان دانشجویان سایر دانشگاه ها به دانشگاه پیام نور در ترم تابستان تا 19 تیرماه 98 می باشد
نکات مهم ثبت درخواست مهمان و آموزش تصویری نحوه مهمان شدن در سیستم گلستان کلیک کنید

 

5- پرداخت شهریه ثابت و عدم انتخاب واحد
اگر شهریه ثابت ترم تابستان را پرداخت کنید ولی انتخاب واحد نکنید این پول واریزی از شهریه ترم بعد شما کم می شود اما اگر انتخاب واحد کردید ولی در امتحانات شرکت نکردید شامل نه تنها شهریه ثابت را از دست می دهید بلکه شهریه متغیر واحدها را نیز مجبور به پرداخت هستید

 

6- زمان امتحانات ترم تابستان 98 پیام نور
امتحانات ترم تابستان 98 دانشگاه پیام نور از 26 مرداد آغاز و تا 4 شهریور 98 ادامه خواهد داشت
برای دانلود برنامه امتحانات ترم تابستان 98 پیام نور اینجا کلیک کنید

 

 

 

دستورالعمل ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 98--

دستورالعمل ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 98--2

دستورالعمل ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 98 دانشگاه پیام نوردستورالعمل ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 98 دانشگاه پیام نوردستورالعمل ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 98--3
دستورالعمل ثبت نام و انتخاب واحد ترم تابستان 98 دانشگاه پیام نور

 

 

 

 دستورالعمل ارائه دوره تابستانی سال تحصیلی 98-97 به شرح ذیل ابلاغ می شود:

 بند 1:  مطابق مصوبه هزار و یکصد و چهاردهمین نشست هیات رئیسه دانشگاه، هر استان می‌تواند حداکثر 20 % مراکز خود را برای برگزاری دوره تابستانی فعال کند. در مواردی که سقف مذکور قابل اجرا نباشد معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی با هماهنگی استان تصمیم‌گیری می‌کند. بر این اساس، در دوره تابستانی 1398 فقط مراکز مطابق فهرست پیوست مجری دوره تابستانی هستند.

 بند 2:  مهمان شدن دانشجویان در دوره تابستانی از تاریخ 11/4/98 لغایت 17/4/98 به مراکز و واحدهای مجری به شرح ذیل امکان‌پذیر می باشد.

2-1- دانشجویان مراکز/ واحدهایی که مجری آزمون‌های دوره تابستانی نیستند درون استان خود اختیار دارند (بدون احتساب ضریب افزایش مهمانی در شهریه متغیر) نسبت به ارائه درخواست مهمانی اقدام نمایند. لازم است اسامی این افراد با ذکر مرکز مبدا و مقصد و مشخصات دانشجویی طی فایل اکسل تا تاریخ 17/4/98 به اداره کل مالی دانشگاه ارسال شود.

2-2-دانشجویانی که در مراکز غیرمجری مهمان دائم هستند لازم است اسامی و مشخصات کامل و مرکز انتخابی آنان حداکثر تا تاریخ 16/4/98 به دفتر برنامه ریزی آموزشی ارسال تا جهت مهمان (انتخاب محل آزمون) به مراکز مجری اقدام لازم انجام شود.

2-3-دانشجویانی که به دلایل شخصی متقاضی مهمان شدن به سایر مراکز/ واحدها می باشند؛ مهمان شدن آنها با رعایت مقررات و آیین نامه آموزشی بلامانع می باشد.

2-4-پذیرش و ثبت نام دانشجویان مهمان از سایر دانشگاهها تا تاریخ 19/4/98 در مراکز/ واحدهای مجری امکان پذیر است.

2-5-مهمان شدن دانشجویانی که صرفاً درس پایان‌نامه ادامه‌دار را انتخاب نموده‌اند امکان پذیر نمی‌باشد.


 بند 3:  دروس قابل ارائه در دوره تابستانی حداکثر 8 واحد و به شرح زیر است:

3-1- دروس دارای تاریخ امتحان صرفاً در مراکز مجری شامل موارد زیر:

3-1-1- دروس نیمسال‌های 6، 7، 8 و 9 کلیه رشته های مقطع کارشناسی پیوسته و دروس نیمسال‌های 4، 5 و دروس جبرانی کلیه رشته‌های مقطع کارشناسی ناپیوسته و درس جزء سی‌ام قرآن کریم، (به غیر از دروس بدون منبع، دارای واحد عملی و بدون تاریخ امتحان).

3-1-2-کلیه دروس عمومی مقطع کارشناسی در این دوره ارائه می‌گردد. برگزاری دروس عمومی معارف به صورت عادی (کلاس‌های رفع اشکال گروهی مطابق ضوابط مندرج در آیین نامه فعالیت های علمی و اعمال نمره میان نمره مطابق ضوابط مربوط) امکان پذیر است. هر دانشجو می‌تواند در قالب 8 واحد مجاز دوره تابستانی صرفا یک عنوان درس گروه معارف اسلامی را انتخاب و بگذراند.

3-1-3-درس زبان عمومی مقطع کارشناسی  در این دوره به صورت الکترونیکی صرفاً در مرکز آموزش الکترونیکی (کد مرکز 5308) ارائه می‌شود و اعمال نمره میان ترم مطابق ضوابط مربوط می‌باشد. دانشجویانی می‌توانند درس مذکور را اخذ نمایند که در یکی از مراکز مجری فعال بوده یا به آن مهمان شوند.

3-1-4- دروس تربیت بدنی،  ورزش 1،  تربیت بدنی ویژه  و ورزش ویژه برای دانشجویان دارای شرایط خاص مطابق مقررات (در صورت وجود امکانات در مراکز مجری) برای مقطع کارشناسی

3-1-5- دروس دانشپذیری ارائه شده در دفترچه فراگیر نوبت نوزدهم و دروس جبرانی، صرفاً شامل دروسی که در جدول دروس جبرانی در انتهای برنامه ارائه دروس (ترمی) در هر رشته اعلام شده است (به غیر از دروس بدون منبع، دارای واحد عملی و بدون تاریخ امتحان و درس جزء سی‌ام قرآن کریم برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد)

3-1-6- انتخاب دروس ارائه شده با کد مشترک و دارای تاریخ امتحان، برای رشته‌هایی که این دروس در ترم های پایین تر قرار دارد بلامانع می‌باشد.

 یادآوری مهم 1:  کلیه دروس دارای تاریخ امتحان به جز دروس عمومی معارفی و زبان عمومی و دروس تربیت بدنی و ورزش1 به صورت خودخوان و فاقد نمره میان ترم می‌باشد.
 

3-2- دروس بدون تاریخ امتحان صرفاً شامل برخی دروس عملی که ارائه آن از سوی بخش علمی در دوره تابستانی ضروری تشخیص داده شده و نیز تمدید پایان‌نامه به شرح ذیل در کلیه مراکز و واحدها امکان‌پذیر می‌باشد.

3-2-1- دروس کارآموزی، کارورزی و پروژه برای دانشجویان رشته‌های فنی و مهندسی و درس کارآموزی تابستانی رشته شیمی، مطابق برنامه ارائه دروس و محدودیت‌های انتخاب واحد (رعایت حداقل تعداد واحد گذرانده) قابل ارائه می‌باشد.

3-2-2- درس کارورزی رشته علم اطلاعات و دانش‌شناسی گرایش مطالعات کتابخانه عمومی (کدرشته 122426) مقطع کارشناسی ارشد صرفا در دوره تابستانی سال تحصیلی 98-97 برای دانشجویانی که کلیه دروس (بجز درس پایان‌نامه) را گذرانده‌اند.

3-2-3- تمدید درس پایان‌نامه (پایان‌نامه ادامه‌دار) برای دانشجویانی که در نیمسال‌های قبل از تابستان 1398 درس پایان‌نامه را اخذ نموده و در دوره تابستان جاری دفاع خواهند نمود.

 بند 4:  با عنایت به محدود بودن تعداد مراکز مجری در هر استان مناسب است هماهنگی لازم جهت جمع آوری اطلاعات دروس قابل ارائه هر استان و اطلاع رسانی آن به مراکز و دانشجویان توسط آموزش و کاربر ارشد استان/مرکز/ واحد صورت پذیرد.

4-1-کلیه مراکز غیرمجری لازم است کد دروسی که واجد شرایط ارائه درس می‌باشد را (شرایط ذکر شده در بند 3) جهت ارائه در مراکز مجری استان خود حداکثر تا تاریخ 11/4/98 به کاربر ارشد استان اعلام نمایند.

4-2-کلیه کاربران ارشد استان ها موظفند حداکثر تا تاریخ 15/4/98 نسبت به جمع آوری و ارسال فهرست ارائه دروس (دروس اعلام شده در بند 3) به مراکز/ واحدهای مجری اقدام نمایند.
4-3-هر استان موظف است تا قبل از تاریخ 11/4/98 نسبت به اطلاع‌رسانی مقتضی به دانشجویان درخصوص اعلام مراکز/ واحدهای مجری و دروس ارائه شده اقدام نمایند تا دانشجو بتواند با توجه به اینکه در دوره تابستانی به هیچ عنوان تغییر محل آزمون امکان پذیر نیست برای مهمانی و انتخاب دروس برنامه‌ریزی دقیق و لازم را انجام دهد.
 

 بند 5:  دانشجویانی که مایل به اخذ همزمان دروس دارای تاریخ امتحان (بند 3-1) و بدون تاریخ امتحان (بند 3-2) می‌باشند صرفاً می‌توانند در مراکز/ واحدهای مجری انتخاب واحد (در صورت ارائه دروس) نمایند و در صورت نیاز درخواست مهمانی خود را ارائه دهند.


 یادآوری مهم 2:  دانشجویانی که صرفاً دروس بند 3-2 شامل دروس: کارآموزی، کارورزی، پروژه و یا پایان نامه ناتمام که فاقد آزمون پایان ترم هستند را در دوره تابستان انتخاب می‌نمایند می‌توانند در مرکز خود (غیر مجری) انتخاب واحد نمایند.

 بند 6:  انتخاب واحد دانشجویان از تاریخ 15/4/98 لغایت 23/4/98 از طریق سامانه جامع آموزشی گلستان و مطابق برنامه زمان‌بندی شده برای دانشجویان دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد انجام می‌پذیرد.

 بند 7:  دانشجویانی که واجد شرایط معرفی به استاد می‌باشند (به استثناء دروس عملی) می‌توانند دروس مورد نظر را از طریق پیشخوان سامانه جامع گلستان در کلیه مراکز/ واحدها (در قالب تاریخ‌های اعلام در تقویم آموزشی) درخواست نمایند.


 بند 8:  دوره تابستانی در مراکز برون مرزی دانشگاه ارائه نمی‌شود.


 بند 9:  دانشجویان مقطع کارشناسی که فقط با 8 واحد غیر عملی دانش آموخته (با رعایت مقررات اخذ دروس معارف) می‌شوند، در صورت عدم ارائه دروس در دانشگاه می‌توانند دروس مورد نظر را در سایر دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به صورت مهمان اخذ و بگذرانند. لازم است کارشناسان ذیربط قبل از موافقت، نسبت به بررسی سرفصل دروس و اطمینان از واحد‌های باقی مانده دقت لازم را به عمل آورند.


 بند 10:  رعایت پیش نیاز دروس الزامی می‌باشد.


 بند 11:  حذف و اضافه دروس در دوره تابستانی امکان پذیر نمی‌باشد.


 بند 12:  تاریخ دریافت کارت آزمون 98/05/24 لغایت 98/6/04 و از طریق سامانه جامع آموزشی گلستان امکان پذیر می‌باشد.


 بند 13:  برگزاری امتحانات از تاریخ 98/05/26 لغایت 98/06/04 می‌باشد و آزمون‌ها در سه نوبت با ساعت‌های 8 تا 10، 10:30 تا 12:30، 13:30 تا 14:30 برگزار می‌شود.


 بند 14:  اقدام کاربران مراکز/ واحدها از طریق پردازش نمره و درس برخلاف بندهای 13گانه فوق‌الذکر، مجاز نیست و منجر به حذف اطلاعات آزمونی دانشجو خواهد شد.

 

 

 

قبل از ورود به دانشگاه پیام نور باید بدانید

ورودی جدید به دانشگاه پیام نور باید بدانند

دانلود لیست منابع و ارائه دروس پیام نور ترم بهمن 99 کلیک کنید

 

 

دانلود رایگان نمونه سوال با جواب پیام نور

 

 

برای ارسال نظر از فرم زیر استفاده کنید

پی ان یو نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
در صورتی که سوالی دارید باید از قسمت " پرسش و پاسخ " سایت استفاده کنید

قوانین ارسال نظر پرسش و پاسخ

 

 

 

 


نمونه سوالات پیام نور
سامانه پرسش و پاسخ اخبار پیام نور

 

این سایت هیچگونه وابستگی به دانشگاه پیام نور و مدیریت آن ندارد
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به PnuNews.com می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است .
طراحی سایت : پی ان یو نیوز
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است