نشست رییس دانشگاه پیام نور با جمعی از نمایندگان مجلس برگزار شد - پی ان یو نیوز - PnuNews - اخبار پیام نور
17 آذر 1394
نشست رییس پیام نور

نشست رییس دانشگاه پیام نور با جمعی از نمایندگان مجلس برگزار شد

نشست رییس دانشگاه پیام نور با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، نمایندگان عضو هیات رئیسه، برنامه و بودجه و انرژی مجلس در سازمان مرکزی پیام نور برگزار شد

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com علی اصغر رستمی ابوسعیدی در نشستی با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، نمایندگان عضو هیات رئیسه، برنامه و بودجه و انرژی مجلس افزود: دانشگاه پیام نور بر اساس اعلام پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) جزو دانشگاه های یک درصد برتر جهان قرار گرفته است و رتبه دانشگاه پیام نور در رنکینگ جهانی در جایگاه مطلوبی قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور دارای بیش از 700 هزار دانشجو و 4 هزار عضو هیات علمی است و با توجه به ماموریت این دانشگاه در بومی پذیری، 65 درصد دانشجویان این دانشگاه را بانوان و 35 درصد را آقایان تشکیل می دهند.

وی با عنوان اینکه بیشترین تعداد دانشجو در این دانشگاه در مقطع کارشناسی است، یادآور شد: حدود 92 درصد دانشجویان دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی، حدود 6 درصد در مقطع کارشناسی ارشد و 3 دهم درصد در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند که بر اساس استانداردها و شاخص های نقشه علمی کشور، تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد باید به 30 درصد و در مقطع دکترا باید به 3.5 درصد برسد.

دکتر رستمی ابوسعیدی، با اشاره به کیفیت بالای آموزش در دانشگاه پیام نور گفت: پذیرش فارغ التحصیلان این دانشگاه در مقاطع بالاتر دیگر دانشگاه ها نشان دهنده کیفیت بالای آموزش دانشگاه پیام نور است کما اینکه فقط از بین 5000 فارغ التحصیل مرکز تهران این دانشگاه، 850 نفر در دانشگاه های دولتی تهران پذیرفته شده اند .

رئیس دانشگاه پیام نور با بیان اینکه دانشگاه پیام نور در زمینه آموزش باز و مجازی رتبه دوم آسیا و ششم جهان را کسب کرده است، اظهار داشت: یکی از ماموریت هایی که برای دانشگاه پیام نور ترسیم شده ، گسترش شبکه مجازی و آموزش از راه دور است که خوشبختانه دانشگاه پیام نور در این عرصه نیز پیشرفت های چشمگیری داشته است.

دکتر رستمی از حمایت های ویژه کمیسیون های مجلس از دانشگاه پیام نور در سال های گذشته قدردانی و ابراز امیدواری کرد که حمایت و پشتیبانی نمایندگان مجلس در تصویب بودجه مورد نیاز دانشگاه پیام نور ادامه یابد.

وی درخصوص تمهیدات دانشگاه پیام نور برای درآمدزایی نیز اظهار داشت: ایجاد بسترهای لازم برای برگزاری دوره های آموزش از دور در واحدهای برون مرزی و کشورهای همجوار یکی از مهم ترین برنامه های دانشگاه پیام نور در این خصوص است.

 

صدور فرهنگ انقلاب به خارج از کشور یکی از مهم ترین ماموریت های دانشگاه پیام نور

دکتر زاهدی در این نشست صدور فرهنگ انقلاب به خارج از کشور را یکی از اهداف جدی دانشگاه پیام نور عنوان کرد و افزود: دانشگاه پیام نور علاوه بر ارتقای جایگاه بین المللی که خوشبختانه در رنگینگ های جهانی کسب کرده است، باید در صدور فرهنگ انقلاب و نظام نیز اهتمام ورزد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: دانشگاه پیام نور باید با گسترش شبکه مجازی در واحدهای برون مرزی و تدوین کتب درسی به زبان های مختلف، ضمن گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی در عرصه جهانی حضور جدی داشته باشد.

دکتر زاهدی همچنین درخصوص شهریه دانشگاه پیام نور گفت: شهریه دانشگاه پیام نور در تمامی مقاطع به عنوان یک دانشگاه شهریه بگیر بسیار پایین است و این دانشگاه برای تامین هزینه های خود می تواند شهریه را افزایش دهد.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزایش رشته در مقاطع تحصیلات تکمیلی را یکی دیگر از راه های برون رفت از چالش مالی دانشگاه عنوان کرد.

 

 

ضرورت ایجاد شرکت های دانش بنیان در دانشگاه پیام نور

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه پیام نور دانشگاه محرومین است و در جایی که این دانشگاه با مشکل مواجه است نمایندگان باید حمایت همه جانبه داشته باشند . کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی نیز از این دانشگاه حمایت خواهد کرد.

دکتر کاتب یکی از راهکاری های حل مشکل دانشگاه پیام نور را ایجاد جاذبه برای دانشجویان عنوان کرد و افزود: دانشجویان دانشگاه پیام نور دارای فرصت فراغت هستند که می توان این فرصت را با ایجاد شرکت های دانش بنیان غنی کرد چرا که دانشجویان در حین تحصیل می توانند مهارت بیاموزند و منبع درآمدی ایجاد نمایند.

 

 

لزوم گسترش واحدهای برون مرزی دانشگاه پیام نور

دکتر جعفری با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور از ظرفیت های ارزشمندی برخوردار است، گفت: این دانشگاه برای برون رفت از مشکلات موجود باید در کشورهای همجوار واحدهای برون مرزی تاسیس کرده و کتب خود را به زبان آن کشورها تدوین کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: دانشگاه پیام نور باید با تحقیق میدانی از کشورهای همسایه شرایط ایجاد واحدهای برون مرزی را ایجاد کند چرا که ایجاد این واحدها از بعد فرهنگی و اقتصادی مفید خواهد بود.

وی همچنین بر انسجام مدیریتی در استانها و تعامل بیشتر با نمایندگان مجلس تاکید کرد.

 

 

رویکرد مهارتی راه حل مشکل دانشگاه پیام نور است

نایب رئیس دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه پیام نور پتانسیل واقعی است که تاکنون خدمات ارزشمندی ارائه داده است. این دانشگاه برای برون رفت از چالش های موجود نیازمند راهکاری بلند مدت است.

دکتر هروی رویکرد مهارتی را بهترین راهکار دانست و افزود: تمامی کشورهای موفق بر آموزش مهارتی تاکید دارند و این در حالی است که در دانشگاه های ما به این مسئله کمتر توجه شده است.

 

 

لزوم ایجاد رشته های جدید در دانشگاه پیام نور

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی با عنوان اینکه مزیت های دانشگاه پیام نور بسیار بزرگ و مهم است، گفت: این دانشگاه مورد توجه بسیاری از داوطلبان ورود به آموزش عالی است و قطعا داوطلبان ورود به دانشگاه ها بعد از انتخاب رشته های روزانه ، دانشگاه پیام نور را انتخاب خواهند کرد.

دکتر صابری با عنوان اینکه برخی از رشته ها انگیزه انتخاب را در جامعه از دست داده، افزود: دانشگاه پیام نور باید با ایجاد رشته های جدید و بین رشته ای انگیزه انتخاب را در بین متقاضیان بالا ببرد.

 

 

در بحث بودجه به دانشگاه پیام نور کمک کنیم

نماینده مردم تبریز و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه پیام نور بزرگ ترین دانشگاه دولتی کشور است که با کسری بودجه روبه روست و رئیس دانشگاهی که در آن کسری بودجه وجود ندارد، نمی تواند آن طور که شایسته است دانشگاه را هدایت نماید.

دکتر منادی افزود: دانشگاه پیام نور یک واقعیت موجود در کشور است که 700 هزار دانشجو، 12 هزارکارمند و 4 هزار عضو هیات علمی را تحت پوشش دارد که کسری بودجه تمامی عناصر این دانشگاه را تحت تاثیر قرار می دهد و این دانشگاه برای حرکت در مسیر تولید علم، نیازمند تزریق بودجه و کمک است.

وی با عنوان اینکه باید در بحث بودجه به دانشگاه پیام نور کمک کنیم اظهار داشت: دانشگاه پیام نور اسم زیبایی دارد و باید در شان کلمه نور حرکت کند.

 

قبل از ورود به دانشگاه پیام نور باید بدانید

ورودی جدید به دانشگاه پیام نور باید بدانند

دانلود لیست منابع و ارائه دروس پیام نور ترم بهمن 99 کلیک کنید

 

 

دانلود رایگان نمونه سوال با جواب پیام نور

 

 

 1. زحمت کش پاسخ

  در این شرایط از نمایندگان خواستار حمایت جدی جهت تبدیل وضعیت اعضاء به پیمانی بدون اعمال سلیقه و حذف افراد هستیم.از گوشه کنار سخن بر ان است که دوباره قرارداد های ما را برای یک سال میخواهند تمدید کنند ..تو رو خدا ایا این کشتن تدریجی نیروی کار دانشگاه نیست…اگر میشود شما را بخدا حداقل انهایی که پرونده هایشان کامل است پیمانی کنید اما بدون اعمال سلیقه..فقط ضوابط زمان جذب در نظر گرفته بشه…..تو را بخدا اینقدر بخیل نباشید…..رییس محترم دانشگاه پیام نور و در مقام عالی تر وزیر محترم علوم خود شما حاضرید قراردادی زحمت بکشید و هر روز هم هزار تحقیر را تحمل بفرمایید که زیادید معدلتان پایین است دانشگاهتان غیر معتبر هست و غیره…..اه خداوندا سرنوشت ما را خودت دست انسان های موءمن و خدا ترس قرار بده…مجلس عزیز خوش امدید قدم رنجه فرمودید واقعا دعاگوی شما هست هر فرد پیام نوری…..خواهشا بعد خدا امید ما بشماست نگزارید سررشته پرونده های ما به مجلس بعد برسد…لطفا از وزیر بخواهید که دستور تبدیل وضعیت ما را بدهد…از دولت تدبیر و امید بخواهید جواب بدهد که ایا این بود ثمره دولت تدبیر و امید و عدم تبدیل وضعیت ما به هر یهانه ای و یا بعضا اخراج ما همان وعده هایی هست که دولت تدبیر و امید در جهت اشتغال زایی بیان میکرد……خداوند از این مجلس بزرگ و انقلابی راضی باشد……دعای خیر ما بدنبال شماست

 2. علی پاسخ

  جناب آقای دکتر رستمی لطفا بقیه افرادی هم که از زمان اقای دکتر سرلک مانده اند و هنوز هم در تبدیل وضعیت افراد و جذب نقش دارند در صورت صلاحدید بطور کلی تعویض بفرمایید…تا خوب بدانند خدای اعضائ علمی پیمانی مشروط هم بزرگ هست و از خود این افراد هم بپرسید ثمره شما برای دانشگاه جز استخدام فامیلهایتان و رای منفی دادن به پرونده پیمانی مشروطی های بدبخت چه بوده است….ضمن تبریک مجدد بخاطره انتخاب دکتر حسنی خواهشمندیم بی هیچ ابایی بقیه افراد را هم از میان اعضائ علمی پیام نور انتخاب بفرمایید….شاید واقعا افراد جدید و ایده های جدید نیاز باشد …انشاالله که تغییرات مثبت بعدی در صورت صلاحدید در راه است……

 3. مریم پاسخ

  سلام آخه این رشته مهندسی مدیریت اجرایی چرا تو دفترچه هست وقتی تو هیچ استخدامی اعلام نیاز نمیکنن آخه ما چ گناهی کردیم 4 سال از عمرمون تو دانشگاه الکی گذروندیم پول دادیم آخرش بشینیم تو خونه. آخه انصافت کجاست؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

 4. شبرمطوریان پاسخ

  جناب آقای دکتر زاهدی برای درآمد زایی دانشگاه پیام نور راهکارهای دیگه به غیر از افزایش شهریه وجود داره.سر خود شهریه هارو زیاد نکنید.

 5. مانی پاسخ

  آقای دکتر رستمی، در طی مدتی که از شروع به کار شما می گذرد آیا شاهد اینهمه مشکل تبدیل وضغیت از سوی هیات علمی هستید؟ آیا این اخبار به شما منعکس می شود؟ برای ادم هایی که با مدرک دکتری بازیچه تصمیم گیری های غلط همکارانتان شده اند و فقط سر دوانده می شوند، فکری کرده اید واقعاً چه کسی جوابگوی ما است؟ چرا برای تبدیل وضعیت ما ماه ها باید بگذرد و هیچ نتیجه ای گرفته نمی شود این وضعیت بلاتکلیف و نارضایتی به نفع چه کسانی است که صدایشان هم در نمی آید؟

 6. کارمند سازمان مرکزی پاسخ

  اقای دکتر رستمی ضمن خوش امد گویی مجدد به شما بعنوان رییس پیام نور و پدر پیام نور خواهشمندیم با سعه صدر و شکیبایی افرادی را که در زمان ریاست های مختلف لباس هاس مختلف پوشیده اند و به همان رنگ در امده اند و در موقعیت اجرایی و امین دانشگاه عملا جز چوب لای چرخ دانشگاه پیام نور ، عضو علمی پیام نور و کارمند پیام نور عملکرد مثبتی نداشته اند در صورت صلاحدید تعویض بفرمایید.
  یکی از این افراد دکتر خ… است که جالب است همیشه جزء گروهه نزدیکان به ریاست است و همیشه هم ایه یاس و ناامیدی میخواند و در عمل کارها را پیچیده تر میکند…بعد از چند سال کار کردن برای ایشان به جنابعالی پیشنهاد میدهم اگر ذره ای در تعویض ایشان تردید دارید به مدت یک ماه ایشان را به یک جای دیگر غیر از سازمان مرکزی مآمور بفرمایید و اولین فرد در دسترس را جایگزین ایشان بفرمایید ….و بعد راندمان عملکرد را در این یک ماه مقایسه و ملاحضه بفرمایید……البته قطعا در ان یک ماه ما هم نفس راحتی میکشیم و میتوانیم با خیال راحت طبق آیین نامه ها انجام وظیفه کنیم……جناب اقای دکتر رستمی ایا مشاوره شما این سایت ها را ملاحضه میکند و انچه در پیام نور میگزرد را به جنابعالی ارجاع میدهد ؟ خواهش میکنیم طبق رویکرد نو و امیدوارانه ای که در پیش گرفتید و نمونه اش هم انتصاب دکتر حسنی و همین ملاقات با نمایندگان محترم است با همه افراد زمان دکتر سرلک که همان تفکرات بخیلانه را دارند قطع ارتباط بفرمایید
  دکتر خ… همان برنامه ریز و یار شفیق دکتر سرلک و دکتر حسینی بود که اکنون نیز با همان تفکرات مانده است در پست خویش بدون انکه خم به ابرو بیاورد یا اصلا بگوید دوستان من رفتند….به خاطره تفکرات من…..خواهش میکنیم جناب اقای دکتر رستمی اگر ذره ای تردید دارید در رابطه با این موضوع تحقیق و تفحص بفرمایید…..انشاالله که حقیقت برای شما هم روشن شود و بعد از چندی در پیام نور ماندن افراد را خوب تر خواهید شناخت…..اصلا تا جایی که افرادی مثل دکتر فراهانی دکتر کریمی و دیگر اساتید فرهیخته هستند این افراد که خود مشاوره دکتر سرلک بودند برای عزل ها و نصب های خنده دار الان در دانشگاه چه کار میکنند؟…با تشکر

 7. دانا : هه هه پاسخ

  چرا عکس از دکتر رستمی و دکتر اخباری هست ؟ پس نمایندگان کجا هستند ؟ احتمالا عکس را اشتباه گذاشتید….البته این نشان میدهد جناب اقای دکتر رستمی و هیچ کدام از نزدیکانشان حداقل فردی از امور اجرایی پیام نور به این سایت توجه نمیکنند و سری هم نمیزنند…البته کاملا مشخص شد…اول با ایجاد زمینه و روی خوش نشان دادن جلوی درج اخبار پیام نور در فارس نیوز را گرفتید و البته الان دیگر هدفی ندارید…اینده دانشگاه پیام نور 4000 کارمند و 1000 عضو هیئت علمی هم که مهم نیست…..اگر مهم هست این کامنت را بگزارید و به دکتر رستمی هم اطلاع بدهید یک نگاهی به سایت و مشکلات پیام نور بیاندازند….

 8. جواد پاسخ

  قای دکتر رستمی ضمن خوش امد گویی مجدد به شما بعنوان رییس پیام نور و پدر پیام نور آخه این رشته علوم اجتماعی(جامعه شناسی) چرا تو دفترچه هست وقتی تو هیچ استخدامی اعلام نیاز نمیکنن آخه ما چ گناهی کردیم ۴ سال از عمرمون تو دانشگاه الکی گذروندیم پول دادیم آخرش بشینیم تو خونه. آخه انصافت کجاست؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

 9. هیئت علمی پاسخ

  با سلام آقای دکتر یک تجدید نظری در مورد مشاور حقوقی و اعضای جذب که همه زیر سلطه همین آقا هستند بفرمایید. متاسفانه در هیچ سیستمی مثل پیام نور در مورد حل مشکل کارکنان(هیئت علمی) این چنین غرض ورزی نمی شود.

برای ارسال نظر از فرم زیر استفاده کنید

پی ان یو نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
در صورتی که سوالی دارید باید از قسمت " پرسش و پاسخ " سایت استفاده کنید

قوانین ارسال نظر پرسش و پاسخ

 

 

 

 


نمونه سوالات پیام نور
سامانه پرسش و پاسخ اخبار پیام نور

 

این سایت هیچگونه وابستگی به دانشگاه پیام نور و مدیریت آن ندارد
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به PnuNews.com می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است .
طراحی سایت : پی ان یو نیوز
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است