سومین تجمع دانشجویان پیام نور مشهد در اعتراض به شهریه‌ ها - پی ان یو نیوز - PnuNews - اخبار پیام نور
7 بهمن 1394
تجمع دانشجویان پیام نور مشهد

سومین تجمع دانشجویان پیام نور مشهد در اعتراض به شهریه‌ ها

امروز دانشگاه پیام نور مشهد شاهد سومین تجمع این دانشجویان در اعتراض به تغییر فرایند پرداخت شهریه‌ها بود

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com صبح امروز تعدادی از دانشجویان مجددا مقابل ساختمان شماره پنج این دانشگاه حضور یافتند و نسبت به تغییر فرایند شهریه‌ها اعتراض خود را اعلام کردند.
 
به گفته دانشجویان براساس قول مسئولین دانشگاه قرار بود پیام سایت گلستان مبنی بر الزام دانشجویان به پرداخت شهریه تا 25 بهمن ماه برداشته شود اما همچنان این پیام روی سایت باقی است و دانشجویان باید تا 25 بهمن ماه شهریه خود را پرداخت کنند.
 
این تجمع پس از مدتی توسط نیروی انتظامی به داخل دانشگاه هدایت شد؛ حراست دانشگاه از دانشجویان درخواست کارت دانشجویی داشت که هیچ‌یک از دانشجویان کارت ارایه نکردند و وارد دانشگاه شدند. رئیس دانشگاه پیام نور مشهد در بین دانشجویان حضور یافت و با آنان گفت‌وگو کرد. 
 
یکی از دانشجویان در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص تجمع مجدد امروز اظهار کرد: ما پیش‌تر هم تجمع کرده بودیم در خصوص اینکه برای پرداخت شهریه ثابت و متغیر مهلتی تعیین شده بود. پیش از این با پرداخت شهریه ثابت انتخاب واحد صورت می‌گرفت و برای پرداخت شهریه متغیر تا زمان امتحانات فرصت وجود داشت.
 
وی ادامه داد: در ترم جدید برای پرداخت شهریه‌ها تاریخ تعیین شده و از دانشجویان خواسته‌اند تا 25 بهمن ماه شهریه را به طور کامل پرداخت کنند؛ در صورت عدم پرداخت امکانی برای حذف و اضافه و حذف اضطراری برای دانشجو وجود نخواهد داشت. با توجه به اینکه اکثر دانشجویان شهریه متغیر خود را انتهای ترم پرداخت می‌کنند، همین ماه پیش ترم گذشته تمام شده و خیلی از دانشجویان به تازگی شهریه پرداخت کرده‌اند.
 
او می‌گوید: این در حالی است که باید دومرتبه تا 25 بهمن تمام شهریه را پرداخت کنند و این مساله ممکن است برای برخی دانشجویان مشکل‌ساز باشد. خصوصا برای رشته‌های فنی که برخی درس‌های آنان با کارگاه و آزمایشگاه همراه است، این مساله مشکل‌تر خواهد بود. این مساله برای دانشجویان مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکتری به مراتب پرداخت شهریه را دشوارتر می‌کند.
 
این دانشجو با بیان اینکه این دانشجویان حدود دو میلیون در هر ترم پرداخت شهریه دارند، عنوان کرد: این باعث اعتراض دانشجویان به این مساله شده است. رئیس دانشگاه پس از این اعتراضات از پرداخت وام کمک هزینه پرداخت شهریه با کارمزد چهار درصد خبر داد.
 
وی افزود: براساس نامه‌ای که ابتدای هفته دانشگاه به ما داد، قرار بود این الزام به پرداخت شهریه از روی سایت حذف شود ولی همچنان باقی است. پرداخت‌های پیام‌نور از طریق سایت گلستان است و دانشجویان مراجعه مستقیم به دانشگاه ندارند.
 
یکی دیگر از دانشجویان در این خصوص به ایسنا گفت: طبق صحبتی که روز شنبه این هفته شد و نامه‌ای که مسئولان دانشگاه به ما دادند، قرار بود حداکثر تا صبح امروز دو اتفاق رخ دهد؛ یکی اینکه پرداخت شهریه‌ها به روال گذشته بازگردد و آن هشدار سایت حذف شود. این اتفاق رخ نداده است.
 
وی افزود: یکی دیگر از مشکلاتی که قرار بود حل شود، مساله زوج و فرد دروس بود که در برخی از درس‌ها وجود دارد و هنوز مشکلات ما پابرجاست. قول‌هایی داده شده که رئیس دانشگاه استان در آمفی‌تئاتر دانشکده با دانشجویان سخن خواهد گفت. 
 
یکی دیگر از دانشجویان معترض با بیان اینکه این سومین تجمع ماست که سایر شهرستان‌ها نیز بوده است، عنوان کرد: این مساله به جهت برخی مشکلات مدیریتی دانشگاه است که بدون درنظر گرفتن شرایط دانشجویان اعمال می‌شود. این مساله موجب اعتراض دانشجویان شده و تنها خواسته ما این است که شرایط پرداخت شهریه‌ها به روال سابق بازگردد. ما درخواست جدیدی از دانشگاه نداریم.
 
او ادامه می‌دهد: دانشگاه پیام نور مشکلات زیادی دارد اما تجمع امروز ما به جهت تغییر فرایند دریافت شهریه متغیر است. این مساله شاید برای همه دانشجویان مشکل‌ساز نباشد ولی تعدادی دیگر از دانشجویان پیام نور مشکل‌ دارند؛ اگر واقعا این دانشجویان مکنت مالی لازم را داشتند به دانشگاه آزاد می‌رفتند.
 
این دانشجو با بیان اینکه چرا باید به صورت سلیقه‌ای و ضرب‌الاجلی برای پرداخت شهریه‌ها زمان تعیین کنند، گفت: مبلغ این وام برای دانشجویان مقطع کارشناسی 250 هزار تومان بوده و برای دانشجویان مقطع کارشناسی‌ارشد یک میلیون تومان است. زمانی که شهریه یک دانشجو در رشته‌ای فنی حدود 700 هزار تومان می‌شود. 250 هزار تومان را تنه بانک می‌پردازد. دانشجو باقی پول را چگونه پرداخت کند.
 
در ادامه این تجمع به داخل دانشگاه کشیده شد و رئیس دانشگاه پیام نور مشهد در بین دانشجویان معترض حضور یافت.
 
رئیس دانشگاه به دانشجویان گفت: برای شهریه مشکلی وجود نداشته و ما پیگیری خواهیم کرد تا مشکل آن حل شود. تا پیش از 12 بهمن ماه این پیگیری به دانشجویان اعمال می‌شود. ما نامه نوشته‌ایم و پیگیر هستیم. 
 

 

 

 

 

در پایان این تجمع تعدادی از دانشجویان با مسئولین دانشگاه گفت‌وگو داشتند. 
 
یکی از دانشجویان در این باره گفت: متاسفانه مسئولین دانشگاه تنها وعده و وعید دادند و قرار است تا 12 بهمن نتیجه آن به دانشجویان اعلام شود. ما از مسئولین خواستیم که این مساله را مکتوب کنند که این را نپذیرفتند.
 
همچنین دانشجویان طوماری در اعتراض با تغییر فرایند شهریه‌ها امضا کردند.
 
منبع : ایسنا

 

تجمع اعتراضی دانشجویان پیام نور مشهد

تجمع اعتراضی دانشجویان پیام نور مشهد

تجمع اعتراضی دانشجویان پیام نور مشهد

 

 

 

قبل از ورود به دانشگاه پیام نور باید بدانید

ورودی جدید به دانشگاه پیام نور باید بدانند

دانلود لیست منابع و ارائه دروس پیام نور ترم بهمن 99 کلیک کنید

 

 

دانلود رایگان نمونه سوال با جواب پیام نور

 

 

 1. دانشجوی پیام پول پاسخ

  آفرین به مشهدیا

 2. شبنم پاسخ

  لایک اجرتون باامام رضا

 3. nooshin پاسخ

  بازم خوبه مشهدی ها هماهنگ هستن والله مام اعتراض کردیم کو گوش شنوا

 4. افی پاسخ

  ای کاش تموم دانشجوها مثل دانشجوهای مشهدبودن. ایوووووووووووووووول مشهدیا گل گاشتید

 5. بخت برگشته پاسخ

  این اخر بی انصافیه تو این وضع مملکت عوض اینکه از دستمون بگیرن از پامون میکشن مسعولین توروخداانصاف داشته باشین اگه اصلاح نشه من یکی که ندارم بپرم

 6. دختر روستا پاسخ

  خدا خیرتون بده
  دانشگاه ماکه اصن خبر نداشتن خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ ولی رو سایت گذاشتن

 7. ریحانه پاسخ

  افرین به مشهدی ها

 8. مشگین شهر پاسخ

  سلام واقعا خسته نباشن

 9. دانسجو پاسخ

  دم شون گرم….

 10. dsfdf پاسخ

  یک راهکار عالی برای ندادن شهریه تا بعد از 25 ام

  با سلام خدمت تمامی اساتید ، مسئولان و دانشویان گرامی

  ما دانشجویان متفکّر پیام نور ، یک راهکار جدید ابداع کردیم:

  شما می توانید حداقل واحد یعنی 8 واحد (و 12 واحد برای مشمولان خدمت) را انتخاب کنید.
  اینطوری شهریه ی متغیر شما خیلی کم خواهد شد.

  این کار را با هماهنگی کامل مدیر گروه خود انجام دهید تا از فشار مالی وارده بکاهید.
  بعد از 25 ام در حذف و اضافه ، بقیه ی واحدها را انتخاب نمایید.

  چه کنیم دیگه ، این همه درس خوندیم که در چنین شرایطی مدیریت بحران کنیم !!!

  • nazi پاسخ

   سلام راه کار خوبیه ولی اگه بگن دیگه نمی تونید انتخاب واحد کنید چی می شه

  • p پاسخ

   شما باهوشا که اینقدر فکر کردین اصلا انتخاب واحد نکنید ودر حذف و اضافه انتخاب واحد کنید اینجوری یه قرون هم نمیدید

 11. پیام پول پاسخ

  ایول.

 12. فاطمه طوسی پاسخ

  باشد ک رستگار شویم???

 13. پیام نور پاسخ

  دانشجویان دانشگاه پیام نور قم …

 14. علی چ پاسخ

  سلام اگر شهریه رو پرداخت نکنیم فقط تو حذف و اضافه نمی تونیم شرکت کنیم ؟مشکل دیگه ای پیش نمی آد؟

 15. fdkhl پاسخ

  بابا این دنبال حذف دانشگاه بودن نتوانستن حال دران به دانشجو فشا میاورن وقتی توی ………. اساسنامه دانشگاه را مطالعه کنید

 16. رضا پاسخ

  از سایت پی ان یو نیوز تشکر میکنم که بدون محافظه کاری این اخبار رو پوشش میدن. متاسفانه من ده بار با تشکلات دانشجویی مشهد تماس گرفتم تا دعوتشون کنم به لااقل یک بیانیه اعتراض آمیز اما هیچ کدوم جواب ندادن!!!

 17. امید پاسخ

  درود بر ساحت مقدس امام رضا (ع) و همچنین دانشجویان گرامی مشهد

 18. سعدی پاسخ

  آفرین بر شماها دانشجویان غیور مشهدی- من 10 دی شهریه ترم قبلو تسویه کردم به همین دلیل نتونستم محل آزمونو تعیین کنم. ترم قبل دو میلیون و هفتاد هزار پرداخت کردم0. باشد که مانند ترم قبل تا زمان امتحانات مهلت باشد. باتشکر ارشد فیزیک

 19. محمد پاسخ

  دمت تون گرم مشهدی ها اجرتون با اامام رضا

 20. asalpashayi پاسخ

  سلام افرین به غیرت و همییتتون! درسته راه حلهای مختلف هست اما اینا فکر هیچ گروه از مردمو نمیکنن ما پیام نوریا منقول که نیستیم بخدا اگه پولدار بودیم ومکنت مالی داشتیم عمرمونو تو پیام نور سر نمیکردیم با قوانین پوسیدش و بسیار منتجش تو کل دنیا این سیستم بسیار پیشرفته تر و رایگانتر در اختیار افراد در اقصا نقاط قرار میگیره تو کشور ما وارونه!

 21. ی بی پول... پاسخ

  جع جع جع!واقعا که به فکر دانشجوها نیستن که همچین تصمیمی گرفتن! اگه روال پرداخت شهریه مثل سابق نشه،ما که ترجیح میدیم بریم خدمت با این وضعی که پیش اومده!بابا چجوری بگیم که نــــــــــــــــــــــداریم،بابا نــــــــــــــــــــــــــداریم،دینو انصافتون کجا رفته بابا…

 22. ی بی پول... پاسخ

  آدمو از درس خوندن پشیمون میکننااااا…….

 23. پیام نوری پاسخ

  خدا قوت به دوستان عزیز مشهدی اهوازی و قزوینی . والا دوستای ما توی استان اصفهان مثل … نشستن فقط نگاه می کنن .

 24. SMM پاسخ

  ایول به این دانشجو های مشهد

 25. امیر رضا پاسخ

  دمتووون گررررم

 26. دانشجوی هوشیار پاسخ

  سلام به همگی . من خودم مشهدی هستم و در اعتراضات شرکت کامل رو داشتم . از همه دانشجویان پیام نوری عزیز خواهش میکنم که تحت هیچ عنوان شهریه متغیر رو تا پایان کلاسها پرداخت نکنید . طبق روال همیشگی عمل کنید. لطفأ گول این اعلامیه ها و فشارهای دانشگاه رو تحت هیچ شرایطی نخورید .

 27. عزیزه پاسخ

  آفرین دانشجوهای مشهدی

 28. نوفــــازم!!! پاسخ

  دیگه آدم به چه امیدی درس بخونه؟همش باید دغدغه شهریه داشته باشیم!فردا که خدایی نکرده جایی استخدام شیم!!!وقتی بپرسن چی بلدی؟باید بگیم:جور کردن شهریه رو فوت آبیم،آخه دوران دانشجوییمون همه بحثها سر شهریه بود و زمان پرداخت کردنش!زیاد وقت نمیکردیم بحث علمی داشته باشیم!!! آخه ……..میزیاری دو ساعت بی دغدغه درس بخونیم یا نه……شمارو بخدا سپردیممممم….

 29. عرفان پاسخ

  ما اگه مشکل مالی نداشتیم که میرفتیم دانشگاه آزاد!!!!!!!!!!!

 30. پیر مرد پاسخ

  فقط اهواز و مشهد و قزوین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

 31. پویا پاسخ

  دانشگاه پیام نور در حال تعطیل شدنه به فکر خودتون باشید برید جای دیگه ای تحصیل کنید. قبلا هم اعلام کردن که دانشگاه پیام نور باید منحل بشه . بعدا مدرکتونو قبول ندارن

  • ی بی پول... پاسخ

   قشنگ!مگه اینجا فرقیم میکنه مدرکتو از کجا بگیری؟؟؟؟؟ دولتیاش بیکارن!چی داری میگی تووو….

 32. جواد پاسخ

  با سلام
  ما اصلا نمیدونیم به کی مراجعه کنیم .من 18 واحد درس حقوق برداشتم شهریه ام 760هزار تومان شده . این ترم دروس خود خوان روهم برداشتند وهمه عادی شده است .منی که سرکار میرم ونمیتونم ونمیخوام سر کلاس برم چراباید شهریه اضافی بدم .نمیدونم چه کسی این تصمیمها روتوی پیام نور میگیره.ایهالناس برای یک برگه امتحانی از من 90هزار تومان میگیرند.تو رو خدا بگید کجا باید شکایت کرد؟

 33. طاهری پاسخ

  سلام واقعا افرین به بچه های مشهد

 34. chokalak پاسخ

  با این وضع افتادن و مشروط شدن حرام حررررراااااااام

 35. سمیه پاسخ

  سلام توروخدا یکی جواب بده.من از ترم قبلی بدهی دارم میتونم حذف اصافه انتخاب واحد کنم؟

 36. قلی پاسخ

  خدا وکیلی هر کی توم این دانشگاه درس بخونه مغز نداره این همه کتاب حجیم باید بخونی از آخر سر هم میری هر جایی مدرکت ب درد نخوره

 37. خاطره پاسخ

  دمتون گرم بچه های مشهد.به امید موفقیتتون تو همه ی زمینه ها.
  بچه های اصفهان شما هم کاش مثل مشهدیا بودین……….

 38. یاس پاسخ

  سلام
  اگر دانشگاه پیام نور می خواست در روال پرداخت شهریه ها و عادی شدن دروس خودخوان!!!!!!! (در شرایطی که هیچ کلاسی هم برای آنها برگزار نمی شود) تغییری ایجاد کند بهتر بود آیین نامه جدیدی صادر میکرد و این شرایط جدید را برای دانشجویان ورودی جدید عملی میکرد نه برای ما که بر اساس شرایط قبلی دانشگاه، وارد پیام نور شدیم…………

 39. احمدی پاسخ

  ما شانس نداریم

 40. tati پاسخ

  سلام دمشون گرم ان شالله درست شه والا بلا نداریم

 41. رضا پاسخ

  اقای حسنی معاون امور مالی .ایشاالا خدا تو بی پولی قرارت بده یا عوضت کنن چرا استرس انداختی به جون ما

 42. رئوفی-دانشجو پاسخ

  با سلام،سلام افرین به غیرت و همییتتون! درسته راه حلهای مختلف هست اما اینا فکر هیچ گروه از مردمو نمیکنن ما پیام نوریا منقول که نیستیم بخدا اگه پولدار بودیم ومکنت مالی داشتیم عمرمونو تو پیام نور سر نمیکردیم با قوانین پوسیدش و بسیار منتجش تو کل دنیا این سیستم بسیار پیشرفته تر و رایگانتر در اختیار افراد در اقصا نقاط قرار میگیره تو کشور ما وارونه.مسئولین محترم پیام نور کی میخواهند واقع بین باشندو شرایط دانشجویان را ترک کنند.

برای ارسال نظر از فرم زیر استفاده کنید

پی ان یو نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
در صورتی که سوالی دارید باید از قسمت " پرسش و پاسخ " سایت استفاده کنید

قوانین ارسال نظر پرسش و پاسخ

 

 

 

 


نمونه سوالات پیام نور
سامانه پرسش و پاسخ اخبار پیام نور

 

این سایت هیچگونه وابستگی به دانشگاه پیام نور و مدیریت آن ندارد
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به PnuNews.com می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است .
طراحی سایت : پی ان یو نیوز
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است