قصد حذف هیچ کارمندی از دانشگاه را نداریم /عدم اجازه فعالیت حزبی در دانشگاه - پی ان یو نیوز - PnuNews - اخبار پیام نور
18 مرداد 1394

قصد حذف هیچ کارمندی از دانشگاه را نداریم /عدم اجازه فعالیت حزبی در دانشگاه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: به هیچ قیمتی اجازه فعالیت حزب خاصی را در دانشگاه آزاد اسلامی نمی‌دهیم.

 

 

به گزارش اخبار پیام نور PnuNews.com قیصری صبح امروز در همایش تجلیل از خبرنگاران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار اظهار داشت: دنیای امروز عصر ارتباطات و رقابت‌های رسانه‌ای است که در این میان خبرنگاران نقش کلیدی داشته و هوشمندانه، خلاقانه و هنرمندانه به تهیه خبر پرداخته و آن را به طور دقیق به جامعه ارائه می‌دهند.

قیصری با بیان اینکه خبرنگاران و اصحاب رسانه صاحبان اندیشه، منادیان آگاهی و مروج حقیقت‌جویی و حقیقت‌گویی هستند، ادامه داد: به حقیقت می‌توان گفت خبرنگاران سفیران آگاهی، امید و زبان گویا و چشم بینای جامعه هستند.

وی با تأکید بر اینکه این قشر سهم ویژه‌ای در روشنگری جامعه دارند، بیان کرد: این روشنگری، آگاهی بالای جامعه و تمام پیشرفت‌های نظام و کشور در عرصه‌های مختلف مرهون تلاش‌های خبرنگاران است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با اشاره به اینکه روشنگری، انتقاد منصفانه در راستای اهداف نظام از اخلاق رسانه است، تصریح کرد: خبرنگاری رسالت خطیری است زیرا با اقشار مختلف جامعه مدام ارتباط مستقیم دارد.

وی بر طرح تجمیع الحاق مراکز تحقیقات استان بوشهر تأکید کرد و اضافه کرد: این کار جلوی موازی‌کاری‌ها را گرفته و مدیریت انسانی و مالی در پی داشته و کمک‌های خوب مالی به واحد دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر دارد.

قیصری با بیان اینکه در این راستا دانشگاه آزاد چابک‌سازی و کوچک‌سازی و سازمان مرکزی 44 پست کوچک‌تر شد، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد با این حرکت می‌تواند در تجاری‌سازی، ارتباط دانشگاه با صنعت، طرح حرکت شفا، توسعه گردشگری آزاد رشد کند.

وی بر حرکت به سمت پژوهش‌محوری دانشگاه کارآفرین تأکید کرد و یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برای این کار برنامه 10 ساله دارد و سعی داریم با رویکرد مدیریت جدید در استان بوشهر این سیاست‌های کلان را پیاده کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با اشاره به اینکه در حال حاضر 29 هزار و 368 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می‌کنند که 13 هزار نفر آن در واحد بوشهر هستند، عنوان داشت: 11 هزار و 729 نفر از دانشجویان این دانشگاه فعال هستند.

قیصری با بیان اینکه این دانشگاه در بوشهر 373 هیئت علمی تمام وقت و 873 حق‌التدریس دارد، ادامه داد: این دانشگاه 70 هزار مترمربع مساحت، 37 جلد کتاب چاپ شده، 6 جلد کتاب در دست تألیف، 29 اختراع، 225 طرح دانشگاهی و 5 نشریه علمی دارد.

وی با اشاره به امکانات مجهز ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، گفت: این دانشگاه دارای 17 رأس اسب از نژادهای عرب و ایرانی و استادیوم بزرگ و قوی ورزشی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با اشاره به دیگر اهداف و برنامه‌های این دانشگاه، افزود: از دیگر کارهای اساسی دانشگاه آزاد توسعه جهشی دانشگاه تکمیلی در حدود 50 رشته تحصیلات تکمیلی است که از اهداف و برنامه‌ها و اولویت‌ها بوده است.

قیصری با بیان اینکه ما 8 دوره دکترای دایر، 42 رشته کارشناسی ارشد، 23 رشته دیگر در رشته‌های کارشناسی ارشد مصوب شده، اظهار کرد: در این 23 رشته در مهرماه ورودی گرفته می‌شود که افتخاری بزرگ برای دانشگاه بوشهر است.

وی با اشاره به اینکه در مهرماه در 27 رشته دانشجو پذیرفته می‌شود که 23 رشته دیگر نیز در حال تصویب است، خاطرنشان کرد: با این کار دانشگاه آزاد بوشهر متحول خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه دانشگاه بوشهر در راستای استانی شدن بومی‌سازی می‌شود و برای این کار یک سازمان مرکزی در استان بوشهر ایجاد خواهد شد، اضافه کرد: حرکت ما به سمت و سوی کیفی‌سازی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر است.

قیصری با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد بوشهر در حال حاضر رشته‌های علوم پزشکی و پیراپزشکی ندارد، تصریح کرد: پیگیر هستیم در مهرماه سال آینده چند رشته پیراپزشکی بگیریم.

وی با تأکید بر اینکه در 10 سال آینده 50 دانشگاه دانش‌بنیان در عالی‌شهر ایجاد می‌کنیم، یادآور شد: در 5 سال آینده 10 شرکت و در 10 سال آینده 40 شرکت دیگر در این شهر برپا می‌شود که این کار خود باعث درآمدسازی و اقتصادی استان بوشهر و دانشگاه آزاد است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با تأکید بر اینکه این را می‌پذیریم و حق است که برخی از اساتید دانشگاه آزاد سطح کیفی پایینی دارند، عنوان داشت: در حال حاضر 270 استاد حق‌التدریس حذف شده و می‌خواهیم این مورد را به صفر برسانیم.

وی با بیان اینکه مزیت دانشگاه آزاد این است که اساتید آن هم دولتی هستند و هم دانشگاه آزاد اما دانشگاه دولتی اینطور نیست، ادامه داد: قصد داریم در 5 سال آینده 100 هیئت علمی جذب کنیم و اولویت هم جذب هیئت علمی نخبه است.

قیصری با تأکید بر اینکه اگر نظام ارزشیابی در استان اجرا شود به سمت کیفی‌سازی پیش خواهیم رفت، گفت: تا به حال در دانشگاه آزاد بوشهر 35 هزار دانشنامه صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه برای 10 سال آینده دانشگاه آزاد برنامه‌ریزی کرده‌ایم، افزود: با توجه به رشد جمعیت و کمبود دانشجو امیدواریم و پیش‌بینی می‌شود در 10 سال آینده دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر 4 هزار دانشجو داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با تأکید بر اینکه در این دانشگاه به هیچ وجه ریزش کارمند نداریم، اظهار داشت: قصد حذف هیچ کارمندی در هیچ جای استان نیست، همانطور که در سطح کشور نیز هیچ کارمندی حذف نخواهد شد و تمام سعی ما بر این است از این افراد در قسمت‌های مورد نیاز استفاده کنیم.

قیصری با بیان اینکه در دانشگاه آزاد روی برنامه‌های فرهنگی خیلی خوب کار شده، خاطرنشان کرد: ستاد اعتکاف دانشگاه آزاد با ثبت‌نام 300 دانشجوی خواهر و برادر و حضور 230 نفر دانشجو در ستاد اعتکاف در بوشهر بی‌نظیر عمل کرده است.

وی با اشاره به اینکه برگزار نشدن کلاس‌های درس در وقت نماز 100 درصد اجرایی شده است، تصریح کرد: در تعویض ساعت‌ها در نیمه دوم سال در برخی موارد مجبور به برگزاری کلاس‌ها هستیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با تأکید بر اینکه بودجه برنامه‌های فرهنگی 10 برابر رشد و نسبت به گذشته رشد چشمگیری داشته است، گفت: دقت شده که این برنامه‌ها هم از لحاظ کیفی و هم کمی برگزار شود.

قیصری با تأکید بر اینکه به هیچ قیمتی نمی‌گذاریم حزب خاصی بتواند و اقدام به فعالیت‌های سیاسی وارد دانشگاه آزاد شود، اضافه کرد: دانشگاه آزاد اسلامی جای روشنگری برای همه احزاب است و تمام سعی ما بر این است که دانشگاهی حفظ شویم و سیاسی کار نیستیم.

منبع : فارس

 

قبل از ورود به دانشگاه پیام نور باید بدانید

ورودی جدید به دانشگاه پیام نور باید بدانند

دانلود لیست منابع و ارائه دروس پیام نور ترم بهمن 99 کلیک کنید

 

 

دانلود رایگان نمونه سوال با جواب پیام نور

 

 

برای ارسال نظر از فرم زیر استفاده کنید

پی ان یو نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
در صورتی که سوالی دارید باید از قسمت " پرسش و پاسخ " سایت استفاده کنید

قوانین ارسال نظر پرسش و پاسخ

 

 

 

 


نمونه سوالات پیام نور
سامانه پرسش و پاسخ اخبار پیام نور

 

این سایت هیچگونه وابستگی به دانشگاه پیام نور و مدیریت آن ندارد
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به PnuNews.com می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است .
طراحی سایت : پی ان یو نیوز
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است