روسای ۱۰ دانشگاه کشور تعیین شدند / رستمی رییس پیام نور شد - پی ان یو نیوز - PnuNews - اخبار پیام نور
25 آبان 1394
کمیته انتخاب روسا دانشگاه ها

روسای ۱۰ دانشگاه کشور تعیین شدند / رستمی رییس پیام نور شد

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تشکیل هشتمین جلسه «کمیته تعیین رؤسای دانشگاه‌ها» و تعیین 10 رئیس دانشگاه در این جلسه خبر داد.

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com محمدرضا مخبر دزفولی امروز دوشنبه با بیان این مطلب گفت: در این جلسه که با حضور همه اعضاء برگزار شد، روسای ۱۰ مرکز و واحد دانشگاهی که از جانب وزیر علوم و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پیشنهاد شده بودند، موفق به کسب رای اعتماد شدند.

 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ادامه داد: آقایان: دکتر علی‌اصغر رستمی ابوسعیدی برای ریاست دانشگاه پیام نور، دکتر محمدابراهیم اعلمی آل‌آقا برای ریاست دانشگاه رازی کرمانشاه، دکتر گودرز صادقی هشجین برای ریاست دانشگاه محقق اردبیلی و دکتر محمدعلی لطف‌الهی یقین برای ریاست دانشگاه مراغه موفق به کسب رای اعتماد «کمیته تعیین روسای دانشگاه‌ها» شدند.
 

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: همچنین آقایان دکتر غلامحسین خواجه برای ریاست دانشگاه شهید چمران اهواز، دکتر فرهاد براتی برای ریاست دانشگاه سلمان فارسی کازرون، دکتر محمدعلی رباط‌ جزی برای ریاست دانشگاه کوثر بجنورد (ویژه خواهران)، دکتر مهرداد نوابخش برای ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، دکتر عزیز جوانپور هروی برای ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی و دکتر یدالله رجایی قاضلو برای ریاست دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان، نیز موفق به کسب رای اعتماد اعضای کمیته تعیین  روسای دانشگاه‌ها شدند.

 

محمدرضا مخبر دزفولی ضمن آرزوی موفقیت برای روسای منتخب افزود: بر اساس تبصره ۳ ماده واحده «تفویض صلاحیت انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی به کمیته منتخب شورای عالی انقلاب فرهنگی» این کمیته با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزرای علوم و بهداشت و روسای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل می‌شود.

 

وی ادامه داد: طبق مصوبه شوای عالی انقلاب فرهنگی، روسای واحدهای مرکز استان دانشگاه آزاد اسلامی که ریاست دانشگاه آزاد در استان مربوطه را نیز بر عهده دارند، باید توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شوند.

 

 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به سوالی در مورد تعداد باقیمانده از روسای دانشگاه‌ها که باید انتخاب شوند، ادامه داد: در مجموعه دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم ۵ رئیس دانشگاه باقی مانده‌اند و در دانشگاه‌های متبوع وزارت بهداشت هم بحمدلله کار تمام شده است.

 

 مخبر دزفولی ادامه داد: در دانشگاه آزاد اسلامی نیز ۱۶ واحد دانشگاه باید انتخاب شوند که امیدواریم این کار تا پایان آذرماه سال جاری انجام پذیرد.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در پاسخ به سوالی در مورد انتخاب دانشگاه فرهنگیان نیز گفت: اخیرا وزرای علوم و آموزش و پرورش، فرد مورد نظر خود را به کمیته تعیین روسای دانشگاه‌ها معرفی کرده‌اند و امیدواریم تکلیف این دانشگاه مهم هم به زودی روشن شود

 

نام دانشگاه نام رییس
دانشگاه پیام نور علی اصغر رستمی ابوسعیدی
دانشگاه رازی کرمانشاه محمد ابراهیم اعلمی آل آقا
دانشگاه محقق اردبیلی گودرز صادقی هشجین
دانشگاه مراغه محمدعلی لطف‌الهی یقین
دانشگاه چمران اهواز غلامحسین خواجه
دانشگاه سلمان فارسی کازرون فرهاد براتی
دانشگاه کوثر بجنورد (ویژه خواهران) محمدعلی رباط‌ جزی
دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران مهرداد نوابخش
دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان غربی عزیز جوانپور هروی
دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان یدالله رجایی قاضلو

 

 

قبل از ورود به دانشگاه پیام نور باید بدانید

ورودی جدید به دانشگاه پیام نور باید بدانند

دانلود لیست منابع و ارائه دروس پیام نور ترم بهمن 99 کلیک کنید

 

 

دانلود رایگان نمونه سوال با جواب پیام نور

 

 

 1. حسین پاسخ

  دقت کردید که از نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانشگاه پیام نور کلا یکی است ولی دانشگاه آزاد هر استان در حد یک دانشگاه کلی محسوب میشود؟ یا اینکه جایگاه ریس دانشگاه آزاد در حد وزیر علوم است؟ نمیدانم ملاک چیست ولی اگر جمعیت دانشجویی یا سابقه را هم مد نظر قرار دهیم، حداقل این است که اگر پیام نور به اندازه آزاد نیست ولی لااقل به بزرگی ۶۰ درصد آزاد هست ولی همچنان کل پیام نور را در حد یک واحد استانی آزاد به حساب می‌اورند.
  از ماست که برماست.

  • یک عضو پاسخ

   چون دانشگاه آزاد خرجش با خودش است اما پیام نور نه!

  • کارمند پاسخ

   حسین دلبندم اینگونه نیست. اگر روسای استانی پیام نور رو هم تعیین کنند بصورت مجزا در شورا بررسی و انتصاب خواهند شد .فعلا در برنامه نداشتن که ننوشتن

 2. کارمند قدیمی پاسخ

  برای دکتر رستمی ارزوی موقیت میکنم امیدوارم بتواند این سیستم معیوب را در اسرع وقت اصلاح نماید. در خدمتم برای ارائه راهکار به منظور اصلاح سیستم

 3. علی پاسخ

  جناب اقای دکتر رستمی ضمن تبریک و خوش امد گویی
  لطفا شیرینی کارمندان و اعضاء علمی فراموش نشود
  اینجور نشود که فقط یک عده ای منسوب شوند و حق سمت بگیرند …..

  • کارمند پاسخ

   علی جان دلبندم منسوب غلط است منصوب درست است.

 4. حسین پاسخ

  با سلام و تبریک
  جناب آقای رستمی لطفا شیرینی اعضائ علمی و کارمند را تبدیل وضعیت این افراد قرار دهید تا خداوند از شما راضی باشد

 5. محمد پاسخ

  اقای دکتر رستمی هم از یک جای دیگه امدی به پیام نور و هم در کمتر از یک ماه ریئس شدی …. ……….

 6. یک عضو پاسخ

  عرض تبریک به جناب آقای دکتر رستمی….

 7. دل شکسته پاسخ

  با عرض تبریک انتصاب ریاست محترم دانشگاه پیام نور
  جای خوش وقتی است که حدأقل بعد از 2 سال ریاست دانشگاه پیام نور نیز تثبیت شد و این مجالی است که جناب دکتر رستمی
  آستین بالا زده تا بزرگترین دانشگاه دولتی کشور را از رکود خارج کند انشاالله. امید واریم که ساماندهی استان ها در اولویت برنامه های دکتر رستمی قرار گیرد و نظری هم به استان دربدرداغون آذربایجان شرقی بیندازند، علی رغم نارضایتی هایی که به دفعات به سازمان مرکزی و مسؤلین استانی از جمله استاندار محبوب اعلام شده است ولی متأسفانه تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است ….

 8. محمد پاسخ

  عرض تبریک.شیرینی فراوش نشود.تبدیل وضعیت

 9. ب-ت پاسخ

  ضمن عرض تبریک انتصاب دکتر رستمی از ایشان تقاضا داریم در تصمیمات مدیریتی و اداره دانشگاه بزرگ پیام نور در درجه اول خدا و روز قیامت را در نظر داشته با شند و به جای از کار بیکارکردن برخی از اعضای علمی و کارمندان که در این وضعیت بازار کار برای آنها مصیبت بار می باشد با صرفه جویی ،حذف پستهای زاید و حق مسئولیتهای متعلقه،انتقال واحدهای کم دانشجو به مراکز،ارائه خدمات جنبی به آحاد جامعه و ارتباط قوی با صنعت وحذف هزینه های ماموریت به خارج کشورو… (که آقای دکتر رستمی با توجه به سابقه زیاد در دانشگاهها بهتر به آن واقفند)و همچنین تعامل مناسب با وزارت علوم و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور جهت اختصاص اعتبار مناسب ،دانشگاه پیام نوراز این شرایط سخت عبور کند

  • علی پاسخ

   برادر بزرگوار انشاالله هر کس این موراد را به محضر جناب اقای دکتر رستمی برساند خداوند از او راضی باشد….استاد فرهیخته جناب اقای دکتر رستمی از سن استخدام ما گذشته و خداوند انشاالله به شما سلامتی بدهد و در این راهه پر خطر همراه شما باشد جناب اقای دکتر رستمی در واقع وزیر محترم علوم هیچ مشکلی هیچ وقت با پیام نور نداشته اند و این موضوع با انتخاب فرد اصلحی چون شما هم قابل تایید هست …اما متاسفانه این معاونین فعلی پیام نور هستند که بسیار بخیلانه پرونده های اعضا را سلیقه ای رد میکنند و متاسفانه عنوان میکنند که دستور از وزارت خانه است خواهش میکنم تا قبل از تعویض این معاونین هیچ جلسه جذب و ارتقاء و شورای تصمیم گیری در دانشگاه تشکیل نشود تا انشاالله افراد اصلح به صلاحدید شما تعیین شوند و انشاالله اولین گام ضمن تبدیل وضعیت اعضاء تشکر ویژه از وزیر محترم و عذرخواهی از ایشان نسبت به مواردی که به دروغ تبدیل وضعیت های ممانعت شده از شوی معاونین را به ایشان نسبت دادند باشد و همچنین زیره سایه شما صلح و دوستی بین دانشگاه پیام نور زاده انقلاب و مولود وزارت علوم با وزارت علوم برقرار شود….همچنین در مورد اعضاء علمی که به بهانه نبود دانشجو تبدیل وضعیت نمیشوند باید گفت وزیر محترم علوم طبق بخشنامه اعلام کردند با حضور سه استاد در یک مرکز میشود مرکز دانشجوی ارشد بگیرد که این موضوع از طریق موافقت با انتقالی اعضا هیئت علمی ممکن بود و بسیار هم مورد خداپسندانه ای بود که طبیعتا حضور سه عضو علمی جهت پربار بودن مقطع مارشناسی ارشد ضروری است….اما خود این معاونین با انتقالی این اعضاء در جلسات مخالفت میکردند و همه تقصیرها را به گردن وزیر محترم می انداختند…استاد فرهیخته جناب اقای دکتر رستمی امیدواریم زیر سایه تدبیر و صلح طلبی حضرتعالی انشاالله با عذرخواهی از وزیر علوم و حذف این معاونین ، سرونوشت این افراد و دانشگاه پیام نور به عاقبت بخیری منتهی شود، خواهش میکنیم افراد را تبدیل وضعیت کنید..بدون حضور این معاونین….با عذرخواهی از وزیر محترم علوم….خداوند فرزندان صالح عطا کند به کسی که این خبر را به محضر جناب اقای دکتر رستمی برساند….

 10. محمد پاسخ

  جناب رستمی لطفا روسای مراکز را تغییر بدید …

 11. عضو هیات علمی پاسخ

  جناب آقای دکتر رستمی ضمن عرض سلام و تبریک
  از قدیم گفته اند حرمت امام زاده به متولی آن است…
  در یکی از مراکز دانشگاه پیام نور در جنوب استان فارس یک همکار اداری داریم که دارای ۳ مسئولیت همزمان می باشد. نکته جالب موضوع این است که یکی از مسئولیت های ایشان معاونت پژوهشی می باشد که بیشتر شبیه شوخی می باشد.
  امیدواریم حضور جنابعالی به عنوان استاد تمام و فردی علمی،علمی بودن را به بدنه پیام نور به عنوان دانشگاهی زیر مجموعه وزارت علوم برگرداند.اینشااله در این مسیر موفق و پیروز باشید.

  • تحول اساسی پاسخ

   دوست عزیز لطفن بیگیری کنید در مرکز ما هم شخصی سالهاست که با مدرک ارشد(تقلبی) معاون اجرایست و البته همکاره دانشگاهه چونکه رییس جدید فرمایشیست و کاره ای نیست (مرکزی در استان کرمان)

 12. سارا پاسخ

  بعنوان دانشجوی ارشد پیام نور که قبلا آزاد خوندم واقعا از صبر پرسنل پیام نور تشکر میکنم. اکثرا با جون و دل کار میکنن. به نسبت آزاد که دیدن رئیس دانشگاه آرزو شده بود اینجا خیلی خوب برخورد میکنن. تازه دارم احساس میکنم که دانشجو هستم. خدا قوت همگی. اما بدونید متولدین 1365 به بعد کلا قابل ارزیابی نیستن و رفتارشون دست خودشون نیست. معلمهای ما کجا، معلمهای اینا کجا. یا علی.

 13. علی پاسخ

  الفاتحه مع الصلوات؛ اینم دانشگاه رو نمیشناسه و از بیرون اومده اونم با تفکر دانشگاه ازادی؛ خدا به خیر بگذرونه(آمین یا ارحم الراحمین)

 14. پیام نور پاسخ

  ضمن عرض تبریک به شما جناب آقای رستمی امیدوارم سالی پر از خوبی وکار در سمت خود داشته باشید لطفا پیگیر مدیر کل سیستان وبلوچستان باشید که یازده ساله که به صندلی محکم چسبیده اند

 15. یه کارمند شرکتی پاسخ

  ضمن عرض تبریک به جناب دکتر رستمی.
  از ایشون تقاضامندیم لطفا به وضعیت کارکنان شرکتی هم رسیدگی کنند. بخدا خیلی سخته با حقوق و مزایای یه کارمند قراردادی هم زندگی را چرخوند. چه برسه به حقوق و مزایای شرکتی:-(
  جناب آقای دکتر رستمی تو رو خداااااا رسیدگی کنید.
  از سایت خوب پی ان یو نیوز هم خواهش میکنم این قضیه را نیز پیگیری کنین.

 16. ناشناس پاسخ

  جناب آقای دکتر رستمی ضمن تبریک از خداوند متعال ارزومندم که از این امتحان بزرگ سربلند بیرون بیاین.چشم هزاران هزار دانشجو،استاد و کارمن به تدبیر و مدیریت صحیح شما دوخته شده تا باری از مشکلاتشون برداشته بشه و نه اینکه خدای ناکرده باری به مشکلاتشون اضافه بشه.انشالله با توکل به خدا این مسئولیت خطیر رو به انجام برسونید که رضایت خدا و پرسنل اداری و علمی و خانواده های آنها نیز تامین بشه.

 17. ناشناس پاسخ

  خواهش میکنم پنج شنبه ها رو به منظور صرفه جویی در انرژی و هماهنگ بودن با سازمان و ستاد استانها برای مراکز و واحد ها هم تعطیل بشه

 18. کارمند پاسخ

  نظر بسیار خوبیه لطفا بررسی بشه ( نظر سنجی از کارکنان)تا صرفه جویی صورت بگیره 0 تعطیلی پنج شنبه ها

 19. کارمند پاسخ

  تعطیلی پنج شنبه ها در کلیه مراکز و واحدها از واجباته. هم هزینه ها کمتر میشه. هم کارمند کمتر مرخصی میگیره . هم کاملا خستگیش در میره و با روحیه بهتر سرکار حاضر میشه. مسئولین باید زودتر به فکر می بودند.

 20. !!! پاسخ

  اگه میشه فکری ب حال شهریه دانشجویان مهمان بکنید اگه میشه!!!

 21. زهرا پاسخ

  جناب اقای دکتر رستمی لطفا شیرینی ریاست جنابعالی جابجایی معاونین و انتصاب معاونین سخاوتمند و با تدبیر باشد نه افرادی که پرونده اعضاء را به هر بهانه سلیقه ای رد میکردند و به کذب این موضوع را به وزارتخانه نسبت میداند …از طرفی خواهش میکنم نگذارید این افراد هر تصمیمی بگیرند و اجرایی کنند خواهش میکنم ضمام همه امور را انشاالله خودتان بدست بگیرید و با اقتدار جلوی تصمیم گیری های مغرضانه این معاونین بایستید…….خدا نگهدارتان برای خدمت به خلق خدا و دانشگاه

 22. تحول اساسی پاسخ

  جناب دکتر رستمی ضمن تبریک صدور حکم ریاست که البته درخور شخصیت علمی شماست و عرض ادب: خواهشمندم وضعیت مرکز تحصیلات تکمیلی(دکتری تهران) آن دانشگاه را سر و سامان دهید و به حضور تعدادی از اساتید فوق العاده ضعیف که برخی از آنها از تبریز بصورت بروازی میایند بایان دهید و چه بهتر برای مشخص شدن ابعاد این بحران از فارغ التحصیلان دورههای قبل در خصوص این اساتید نظرخواهی و ارزیابی صورت گیرد…. به امید تحول اساسی در این مورد

 23. کارمند پاسخ

  جناب دکتر رستمی. ضمن آرزوی موفقیت برای شما لطفا افراد مناسبی را از لحاظ شخصیتی به عنوان معاونان و مدیران خود بر گزینید. کسانی که چشم و دل سیر بوده و بخیل نباشند. هر چی پیام نور می کشه از این افراد است.

 24. ناشناس پاسخ

  با سلام ضمن تبریک به آقای رستمی از ایشان خواهشمندم که پیگیر استعداد درخشان پیام نور هم باشه چون وزارت علوم تثبیت کرده پیام نور استعداد درخشان نگیره چرا مگر پیام نورچه فرقی با دانشگاه های دیگر دارد

برای ارسال نظر از فرم زیر استفاده کنید

پی ان یو نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
در صورتی که سوالی دارید باید از قسمت " پرسش و پاسخ " سایت استفاده کنید

قوانین ارسال نظر پرسش و پاسخ

 

 

 

 


نمونه سوالات پیام نور
سامانه پرسش و پاسخ اخبار پیام نور

 

این سایت هیچگونه وابستگی به دانشگاه پیام نور و مدیریت آن ندارد
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به PnuNews.com می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است .
طراحی سایت : پی ان یو نیوز
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است