پاسخ وزیر علوم به مشکلات ادامه فعالیت اعضا هیات علمی پیام نور - پی ان یو نیوز - PnuNews - اخبار پیام نور
22 مهر 1394
محمد فرهادی وزیر علوم

پاسخ وزیر علوم به مشکلات ادامه فعالیت اعضا هیات علمی پیام نور

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اعضای هیات علمی برای جذب در دانشگاه ها باید مسیر جذب و مراحل ثبت نام در فراخوان را طی کنند

 

به گزارش سایت پی ان یو نیوز PnuNews.com فرهادی در پاسخ به سئوالی مبنی بر مشکل برخی از اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور درخصوص ادامه فعالیت آنها در این دانشگاه اضافه کرد: اعضای هیات علمی برای جذب در دانشگاه ها باید مسیر جذب و مراحل ثبت نام در فراخوان را طی کنند.

وی تاکید کرد: پرونده افراد بعد از ثبت نام در سامانه جذب مورد بررسی قرار می گیرد و اگر طبق قوانین و مقررات واجد شرایط باشند، جذب خواهند شد.

وزیر علوم افزود : جذب متقاضیان در دانشگاه ها به صورت مستقل انجام نمی شود و همه افراد باید مسیر قانونی جذب را طی کنند.

محمد فرهادی  همچنین عنوان کرد جلسه بعدی تعیین روسای دانشگاه ها هفته آینده تشکیل می شود و بعد از تشکیل موضوعات بررسی مشخص خواهد شد.

 

قبل از ورود به دانشگاه پیام نور باید بدانید

ورودی جدید به دانشگاه پیام نور باید بدانند

دانلود لیست منابع و ارائه دروس پیام نور ترم بهمن 99 کلیک کنید

 

 

دانلود رایگان نمونه سوال با جواب پیام نور

 

 

 1. علی محسنی پاسخ

  با سلام.ما که از سال 90 با فراخوان وزارت علوم(جذب بصورت پیمانی) و پشت سر گذاشتن یکسری مراحل جذب و گرفتن کد مستخدم و پرسنلی مشغول بکار هستیم و در صورتی که مابقی تکمیل پرونده از جمله صلاحیت علمی و عمومی را که باید وزارتخانه شما و پیام نور انجام دهد سه سال است که امروز و فردا میکند.خواهش میکنم با ابرو و آینده بنده مسلمان بازی نکنید چرا که روزی باید نزد خداوند پاسخگو باشید.متشکرم.

 2. عضو پیمانی مشروط پیام نور پاسخ

  آنچه مسلم است اطالاعات کاملا غلط و نادرستی است که جناب وزیر در اختیار دارند که با اندکی تحقیق و سوال از دانشگاه پیام نور خلاف آن اثبات خواهد شد.
  لازم به یادآوری است که تمامی چندصد نفری که در دانشگاه پیام نور برخلاف تمام آیین نامه های استخدامی کشور به صورت پیمانی مشروط جذب شده اند ، قبل از ورود در پرتال وزارت ثبت نام و تمامی مراحل استخدامی یک عضو علمی اعم از ثبت در پرتال وزارت ، مصاحبه های علمی و عمومی و تحویل مدارک و مستندات قانونی به دانشگاه را با موفقیت پشت سرنهاده اند و تمام مجوزهای قانونی را کسب کرده اند.

 3. محمد حسین پاسخ

  جناب آقای دکتر فرهادی وزیر محترم علوم تحقیقات وفناوری
  با سلام ، اعضای علمی دانشگاه پیام نور (دستیاران آموزشی) چنان بلایی بر سر پیام نور در آوردند که جای تاسف است این افرادبا حمایت های مالی صعودی وبی رویه از طرف دانشگاه اینگونه مقتدر شدند تمام بخش نامه های دانشگاه را مرور فرمایید هزینه تحقیق ، همایش ، کتاب ، سفرهای علمی ،وام های کم بهره ومتفاوت با کارکنان اداری ، ادامه تحصیل وبورس ناحق دکترا، انتصاب به ریاست مراکز ،حقوق ومزایایی بسیار بالا برای تدریس ،مازاد تدریس ،امتحانات میان ترم (سوالات چند ترم در کنار هم گذاشته می شود وکپی مثلا سوال طرح شده است، نمره شش میان ترم به حضور دانشجو در کلاس ؟؟؟) ، حذف کارکنان اداری از تدریس در مرکز محل خدمت ؟؟؟ ودعوت از نیروهای غیر اداری وفاقد سابقه علمی خارج از دانشگاه با انتخاب عضو علمی یا دستیار ،حضور دویا سه روز در مرکز ویا واحد و مواردی از این قبیل به علمی بودن دانشگاه بسیار آسیب رساند ه است ودر جریان جذب سیل وار فوق لیسانس ها نیروهای واجد شرایط دانشگاه از علمی شدن محروم شدند؟. و هزینه های بسیار سنگینی بر دانشگاه تحمیل گردید .این مشکلات از مدیریت دکتر سرلک نیست بلکه از قبل وجود داشت وامروز با تحمیل بار سنگین بر دانشگاه همه برنامه های دکتر سرلک را زیر سوال برد وچالش های عظیمی را ایجاد کرده است .

  • سعید پاسخ

   واقعا گل گفتین هر چی بخشنامه هست همش بنفع این هیئت علمی های … حقوق بگیران … هستش

 4. عضو هیات علمی پاسخ

  جناب آقای محمدحسین /همکار محترم

  بنده قصد توهین به ساحت هیچ احد ی راندارم ولی چون جنابعالی اتهاماتی را به همکاران علمی وارد کردیدمطالبی را ذکر می کنم.
  بنده به عنوان یک هیات علمی 3سال ریاست یکی از واحدهای محروم را بعهده داشتم که 1000دانشجو ویک کارمند داشت ودیگرهیچ در3سال شبانه روز بدور از خانواده این واحد با استعانت از خداوند صاحب زمین وساختمان وتجهیزات وکارمند بیشتر شد وآبرویی کسب کرد.در این3سال تمام واحد با 2کارمند وظیفه شناس و1هیات علمی اداره شد .درمرکز همجوار من 20کارمند بود که آن مرکز هم کل بار را روی 2کارمند انداخته بود وباقی فقط بابت تزیین میزها وخالی نبودن زمینه بود وآن وقت اضافه کار وبهره وری وماموریت وحق ارزاق هم داشتند وعلاوه براین به عنوان استاد مدعونیز حق التدریس دریافت می کردند واین درحالی است که اعضای هیات علمی فقط در ارزاق با شما برابری می کنند وهیچ یکی از مزایای فوق را ندارند وتازه حقوق من ویک کارمند برابراست لذا بی جهت جو حاکم بر دانشگاه را با اشاعه ی اکاذیب مضطرب تر ازحال نکنید تا دشمنان پیام نور ازین آب گل آلود بیشتر سوء استفاده نکنند.
  وزیر محترم نیز اگر از بدنه دانشگاه بود بی شک مفهوم سخنان خود درخصوص جذب به لحاظ قانونی واز مجرای سامانه وهیات جذب را بهتر متوجه می شد.ومکروا ومکرالله والله خیرالماکرین

 5. طرفدار حق پاسخ

  سلام
  آقای محمدحسین عزیز، عرضم به حضور شما که ، یه کم منصفانه برخورد کنید و جوسازی بیهوده و الکی راه نیاندازید.
  دستیاران و اعضای علمی مشروط یا حتی پیمانی و حتی رسمی آزمایشی که ما با اونها برخورد داریم، هیچ مزایا، پاداش تسهیلات و این چیزهایی که شما فرمودید رو دریافت نمی کنند، مخصوصا افرادی که مربی هستند.
  فقط و فقط همون حقوق ماهانه و اگر ساعت حق التدریسی بهشون تعلق بگیرید. خدا گواه هست، شک نکنید که همکاران محترم اداری چیزی کمتر از اعضای علمی مربی دریافت نمیکنند چون اونها دو نوع اضافه کار میگیرن، بدون اینکه ساعتی اضافه کار انجام بدن، علاوه بر اون هر سه ماه یکبار پاداش و بهره وری دریافت میکنن، هزینه سرویس، هزینه مهدکودک، غذا و …
  در صورتیکه اعضای علمی 40 ساعت باید حضور هفتگی داشته باشن و یکی از این موارد شامل شون نمیشه، حتی هزینه شرکت در همایش و پاداش مقاله رو از علمی ها گرفتن و خیلی چیزهای دیگه… و به اندازه اداری ها باید کار کنن هم تدریس و هم کار آموزشی، چون شهرهای محروم و کوچک کمبود نیرو دارن، شما تر و خشک را باهم نسوز برادرم، فقط شهرهای بزرگ را نبین
  شما که اطلاعات دقیق نداری بردار من، لطف کن منصف باش و به ناحق چیزی نگو.
  شرمم میاد بگم که حتی حقوق نگهبان دانشگاه از مربی هیئت علمی بیشتر هست

  • جناب طرفدار حق پاسخ

   اگه کمی هم طرفدار حق می بودید این حرف را نمیزدید
   چون کارمند 6 روز میاد سرکار (قبلاً جمعه هم بود) خقوقشم معلومه و جناب علمی ما سراغ داریم ترمی 4 یا 5 بار میاد
   بازم میگی طرفدار حقی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 6. یک عضو پیمانی مشروط پاسخ

  بنده نمی دونم واقعا وزیر اطلاعاتی در این زمینه ندارد یا اطلاعات غلط بهشون دادند. ما بیشتر یا از طریق فراخوان های وزارت علوم وارد شدیم و یا بورس دانشگاه بوده ایم. و الان حدود سه سال است که بصورت پیمانی مشروط مانده ایم در صورتی که طبق اطلاعیه فراخوان ها جذب پیمانی بوده و ما چیزی بعنوان پیمانی مشروط نداریم. ما کلیه مراحل استخدامی چه از مصاحبه های علمی و عقیدتی و صلاحیت های عمومی را پشت سرگذاشتیم و الان وزیر علوم فرمایش می کنند که باید کلیه مراحل قانونی را طی کنند واقعا متوجه نمی شویم. برادر من بنده و یا خیلی از اعضا قبلا استخدام جایی بودند و به اعتماد فراخوان وزارت علوم و دانشگاه از کارهای قبلی استعفا دادند و مشغول به کار در دانشگاه باشند و لطفا بدون اطلاع با زندگی و آبروی افراد بازی نکنید، که خداوند بر همه چیز بینا است (سوره ملک 19ایه).

 7. یک عضو اداری پاسخ

  متاسفم برای شما که همش اداری هایی که حتی از خانواده خود میزنن و تادیروقت کار می کنن و جور چند نفر را می کشن وبیشتر از سقف چندر قاز اضافه کار زحمت میکشن چشمتو گرفته من حاضرم کل حقوقم رو به عنوان یک اداری باشما عوض کنم و در هفته فقط دو الی سه روز بیام دانشگاه.

 8. پیمانی مشرووووووط پاسخ

  با سلام. جناب محترم وزیر: آیا فکر نمیکنید:1-قانون عطف به ماسبق نمیشود؟2-کسی که 4سال هست داره خدمت میکنه دوباره باید مراحل استخدامی رو طی کنه؟؟؟3- با این کارها به وجهه وزارت و پیام نور بسیار لطمه وارد میشه؟ ……1000-اگه خودتون چنین وضعیتی داشتید چیکار میکردید؟ 100- فردا باید جلوی خدای خود پاسخگو باشید؟؟؟؟؟

 9. پیمانی مشروط پاسخ

  جناب آقای وزیر شما به جای اینکه حلال مشکلات باشید…؟شما به جای اینکه دانشگاه پیام نور رو باید مجبور به حل مشکلات ما بکنید که 4-5 سال هست برای یه استعلام مدرک دست رو دست گذاشته، اعضای علمی رو میخواین دوباره محک بزنید؟ واقعا خیلی جالبه. فقط دعا کنید آه حتی یک نفر شما رو نگیره وگرنه….

 10. عضو حق التدریس پیام نور پاسخ

  سلام
  درود بر جناب آقای وزیر و هر کسی که به دنبال احقاق حقوق از دست رفته ی اقشار ضعیف جامعه هستند.
  دوستان عزیز هیئت علمی با خود رو راست باشید و به خودتان دروغ نگویید!
  کدامیک از شما از طریق آزمون و یا امتحان و رقابت وارد دانشگاه شده اید؟
  اکثرا یا از طریق سفارش نماینده ها استخدام شده اید و یا به خاطر دانشجو بودن در دانشگاه … اول به عنوان سرباز و بعد به عنوان هیئت علمی جذب پیام نور شدید.
  واقعا گناه بسیارانی چون من که در دانشگاه های به مراتب علمی تر از … درس خوانده ام و یا اینکه با نماینده ای سر و سری ندارم چیست که باید علی رغم برتری های غیر قابل انکار علمی بر شما دوستان می بایست نظاره گر بی عدالتی در استخدام شما ها باشیم؟
  واقعا بر حال دانشجویانی باید گریست که اساتید معززشان با سفارش و زیرآب زنی و طفیلی نمایندگان بر کرسی های علمی تکیه داده اند

 11. دانشجوی گول خورده پاسخ

  واقعیتش اینا اصلاً در حد هیات علمی نیستن.آقای وزیر بیشترشون رو باید بریزید بیرون.بعضیاشون شخصیت هیأت علمی رو نه از نظر سواد و نه از نظر فکری ندارن.اینا رو از کجا پیدا کردن؟؟؟؟؟؟؟؟

  وسلام.

 12. کارمند با 11 سال سابقه پاسخ

  من با مدرک ارشد و 11 سال سابقه هنوز قراردادی هستم(و خیلی ها مثل من هستن)
  کی میخوان ما را استخدام رسمی کنن؟؟؟
  هیآت علمی از وقتی اومده فقط هزینه ها رو بالا برده(من کارمند مالی هستم) و خبر دارم که کیفیت آموزشی هم تغییری نداشته.خداییش حضور هم ندارن اصلاً

 13. محمد پاسخ

  عدالت تا نباشه فایده ای نداره . اگر هیات علمی ها خیلی داعیه علم و دانش و جانب انصاف را دارند جداقل به ساعت کار کارکنان علمی و اداری احترام بذارند و اینقدر غایم موشک بازی نکنن. هیچ مدیری به هیات علمی واسه حضورشون سخت نمیگیره چون خودش یک روزی که از ریاست بره کنار دوست نداره با قانون اجرا شده خودش ناچار بشه مرتب بیاد سر کار . اگر این یک مورد درست بشه انقلابی تو پیام نور میشه – نه دانشجو الان راضیه – نه کارمند و نه انصافه که این دوستان (البته تعداد معدودی هم هستند که کمی بهنر از بقیه اند) حقوقب دو یا سه برابر یک قراردادی بدبخت بگیرند که بعد از چند سال هنوز دلش به تبدیل وضعیت خوشه و 6 روز هفته هم کامل درگیره

 14. یکی از بدبخت های بدون داشتن پارتی پاسخ

  جناب آقای وزیر:
  شما بایستی جلوی کسانی بگیری که:
  1-مدرک کارشناسی و کارشناسی آن غیرمرتیط بوده و این یعنی خلاف با قاعده و قوانین جذب هیئت علمی. این شخص دارای لیسانس صنایع غذایی و ارشد فناوری اطلاعات (IT) اون هم با داشتن مدارکی از ی دانشگاهی با رتبه های علمی بسیار پایین. اما با داشتن پارتی در سازمان مرکزی توانسته هیئت علمی شود. شایان ذکر است این شخص در حال حاصر معاونت استانی دانشگاه پیام نور در یکی از استانها در این دانشگاه بعهده دارد!!
  2-کسانی هستند که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد با معدل 12 و 14 فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد هستند که در حال حاضر هیئت علمی یکی از مراکز پیام نور در یکی از استانهای کشور هستند.
  3-شما بایستی جلوی کسانی بگیرید که در یک هفته آخر مدیریت آقای دکتر زیاری و یک شبه و بدون شرکت در فراخوان های وزارت علوم (شهریور و بهمن ماه) حکم هیئت علمی خودش دریافت میکند. این شخص در همین دولت ریاست یکی از مراکز بین المللی دانشگاه پیام نور در یکی از استانهای جنوبی بعهده دارد. اما همین شخص در زمان مدیریت دکتر فراهانی و دکتر سرلک شدیدا به دلیل داشتن….. از حمایت ویژه برخوردار می شود.
  نه اینکه میگی بایستی پیمانی مشروط دوباره بیان سایت دوباره ثبت نام کنند حرفتون کاملا نادرسته چرا؟
  افرادی هستند که دقیقا در فراخوان جذب وزارت علوم ثبت نام کرده و 1 سال انواع مصاحبه ها گذرانده و از میان 25 نفر ، ایشون پذیرفته شده است و این شخص در بهترین دانشگاههای ایران و دارای کارای پژوهشی و تالیف و ….. (از ذکر آن خودداری میشود) سابقه درخشانی داراست. که حتی می توان به جرات گفت که کسانیکه دارای استخدام رسمی قطعی هم هستند چنین شرایط نداشته اما به دلیل کوتاهی یکی از کارمندان این دانشگاه و به دلیل نداشتن ی کپی شناسنامه یا کپی کارت ملی یا پایان خدمت ، پرونده ایشان به وزارت علوم ارسال نکردهاند و در حال حاضر ایشون در لیست پیمانی مشروط قرار دارد ، چه گناهی دارد!!!! ما موندیم تو این سرو صداها آدمهای پارتی دار در سازمان مرکزی تبدیل وضعیت میشن خیلی راحت. اما افرادی که نه نماینده ای دارن و نه پارتی در سازمان مرکزی، بایستی سوخته و نابود بشن. مطمئن باشید تا آخرین لحظه از حقمون دفاع خواهیم کرد و مطمئنم ی کسی تو این وزارت پیدا خواهد شد که صدای ما خواهد شنید.

  • حسن پاسخ

   تازه اون شخصی که گفتی لیسانس صنایع غذایی هستش و فوق لیسانس آی تی. جالبه که تبدیل وضعیت شده خیلی راحت از پیکتنی مشروط به پیمانی قطعی!! اما شما نشدی!!!!!!!!!!!

 15. کارمند با 17 سال سابقه و سن 47 سال پاسخ

  بسم الله الرحمن الرحیم
  بنده بعد از 17 سال سابقه هنوز قراردادی هستم و معلوم نیست با این اوضاع تا کی قراردادی بمونم
  اونوقت آقایون و خانمهای مثلاً عضو علمی با داشتن 3 یا چهار سال سابقه و مدرک ارشد اونم نه از دانشگاه های نه چندان معتبر و بعضاً دانشگاه آزاد اومدن و هیات علمی کردنشون. این عدالته؟؟؟

 16. بیطرف پاسخ

  تا زمانی که قانون حرف اول و آخر رو نتونه بزنه و بیشتر مواقع مسئولین و روسا بر اساس سلیقه شخصی و رابطه و پارتی بازی و منافع شخصی و گروهی عمل کنن چیزی درس نخواهد شد.

 17. ناشناس پاسخ

  بعضی از این اساتید که بعنوان دستیار علمی استخدام شدن واقعا سطح سوادشون پایینه.دیدم که میگم.

 18. کارمندی که هیأت علمی شد پاسخ

  راستش من تا سال 89 کارمند بودم سال 89 با کمک یکی از آشنایانم در وزارت علوم تبدیل به عضو علمی شدم.
  والا تا وقتی که کارمند بودم هفت روز هفته میومدم سرکار اما از سال 89 و 90 به بعد هفته ای 2 یا فوقش 3 روز میام سرکار (بیشتر مراکز و واحدها همینطورن) حقوقم تقریباً یک و نیم برابر شده
  مرخصی هم تو این 4 سال اصلاً نگرفتم
  از این نظر کارمندا مظلوم واقع شدن خداییش

  • درود بر شرف انسانهای راستگو پاسخ

   صد رحمت به شما که حداقل واقعیتش رو گفتید هرچند که به ضررتون ممکنه باشه
   دو روز در هفته سر کار و بیشتر کلاسها هم لابد بخاطر عدم حضور دانشجو برگزار نمیشه
   چون کلاسها اصلاً اجباری نیست تو پیام نور
   بازم دمت گرم کارمندی که هیأت علمی شدی

برای ارسال نظر از فرم زیر استفاده کنید

پی ان یو نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید
نظراتی که غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود
در صورتی که سوالی دارید باید از قسمت " پرسش و پاسخ " سایت استفاده کنید

قوانین ارسال نظر پرسش و پاسخ

 

 

 

 


نمونه سوالات پیام نور
سامانه پرسش و پاسخ اخبار پیام نور

 

این سایت هیچگونه وابستگی به دانشگاه پیام نور و مدیریت آن ندارد
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به PnuNews.com می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است .
طراحی سایت : پی ان یو نیوز
ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است